مركز آموزش های غیرحضوری

گزارش اقدامات مرکز در دیدار با آیت الله حسینی بوشهری

شناسه خبر : 99031

1399/09/11

تعداد بازدید : 221

گزارش اقدامات مرکز در دیدار با آیت الله حسینی بوشهری
حجت الاسلام و المسلمین قندی در این دیدار، ضمن تبیین برخی از مهم‌ترین اقدامات مرکز آموزش‌های غیرحضوری، از افزایش آمار پذیرفته‌شدگان و برخی از طرح‌های پیش رو گزارشی ارائه نمود.

به گزارش خبرگزاری کوثر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی قندی ظهر پنجشنبه 6 آذر در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت‌پور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری عضو مجلس خبرگان رهبری و نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که در دفتر جامعه مدرسین انجام شد، اظهار کرد: امسال در حوزه آموزش‌های غیرحضوری برای سطح سه 700 داوطلب ثبت نام کردند که 544 نفر از آن‌ها پذیرفته شده و در نهایت 516 نفر کد طلبگی دریافت کردند که این آمار نسبت به سال گذشته 80 نفر افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینکه آموزش‌های غیرحضوری در سطح دو پذیرش انجام نمی‌شود، اضافه کرد: امیدواریم با دریافت مجوزها بتوانیم آموزش غیرحضوری در سطح چهار را نیز دنبال کنیم.

مسئول مرکز آموزش‌های غیرحضوری حوزه‌های علمیه خواهران گفت: آموزش غیرحضوری در سال 88 نخستین دوره طلبگی خود را آغاز کرده و از سال 96 به بعد نیز خروجی‌های آموزش به عرصه مدیریت و تدریس در مدارس و همچنین عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی ورود کرده‌اند.

وی با بیان اینکه پذیرش در حوزه آموزش غیرحضوری حضوری انجام می‌شود، تصریح کرد: افرادی که بیش از 67 واحد سطح دو را گذارنده باشند اما برای ادامه تحصیل حضوری خود با مشکل روبرو باشند می‌توانند به صورت غیرحضوری تحصیل خود را دنبال کنند هر چند اکنون تعداد آن‌ها زیاد نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین قندی با بیان اینکه از میان 12 رشته مصوب برای سطح سه حوزه‌های علمیه خواهران سه رشته مجوز به صورت غیرحضوری آموزش داده می‌شود، عنوان کرد: هر چند اکنون آموزش‌های حضوری نیز با استفاده از بستر فضای مجازی و به صورت نیمه حضوری یا غیرحضوری دنبال می‌شود اما ما تلاش کرده‌ایم تا سطح علمی طلاب غیرحضوری بالاتر از طلاب حضوری باشد.

وی گفت: به نظر می‌رسید که استقبال از آموزش غیرحضوری با وجود سختی‌های این حوزه کم باشد اما استقبال چشم‌گیر طلاب چیز دیگری را به اثبات رساند؛ طلاب از تدریس‌ها اظهار رضایت کرده‌اند چراکه اساتید شاخص و توانمند در این حوزه فعالیت دارند و همه فعالیت‌ها بر اساس قوانین مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران دنبال می‌شود.
مسئول مرکز آموزش‌های غیرحضوری حوزه‌های علمیه خواهران گفت: سال گذشته با شیوع ویروس کرونا تولیدات آموزش غیرحضوری در اختیار اساتید و مدارس قرار گرفت و در این زمینه اساتید آموزش غیرحضوری در ارائه دروس به اساتید مدارس کمک کردند.

وی با اشاره به اینکه در آموزش  غیرحضوری 35 درس به صورت آنلاین و دیگر دروس به صورت آفلاین به طلاب ارائه می‌شود، گفت: دروس برخط 65 درصد آموزش‌ها را به خود اختصاص می‌دهند و حضور طلاب در این کلاس‌ها نیز نمره مشخصی دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قندی با بیان اینکه اکنون نیز برخی از اساتید مدارس در سامانه مدرس از دروس ارائه شده توسط اساتید آموزش‌های غیرحضوری استفاده می‌کنند، عنوان کرد: تدریس آموزش‌های غیرحضوری به صورت متمرکز انجام می‌شود و اکنون در شرایط کرونایی آزمون به صورت آنلاین انجام خواهد شد درحالی که اگر مدارس حضوری شوند طلاب آموزش‌های غیرحضوری نیز برای آزمون به مدارس مراجعه خواهند کرد.

وی ادامه داد: تلاش کرده‌ایم تا برای دروس مختلف اساتید مختلف را معرفی کنیم تا طلاب بتوانند در کلاس درس استاد مورد نظر خود حضور یابند.

 

منبع خبر:

http://kowsarnews.ir/news/view/98885