مركز آموزش هاي مجازی

حضور مدیر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در جلسه شورای اداری مرکز آموزش‌های غیرحضوری (99/5/1)

شناسه خبر : 94214

1399/05/02

تعداد بازدید : 323

حضور مدیر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در جلسه شورای اداری مرکز آموزش‌های غیرحضوری (99/5/1)
حجت الاسلام و المسلمین بهجت‌پور: لازم است تکیه نظام آموزشی ما بر آموزش غیرحضوری باشد. معتقدم نباید اینقدر طلبه‌های خواهر را از خانه بیرون بیاوریم. ما باید روی دستگاه غیرحضوری سرمایه‌گذاری کنیم و محور توسعه ما آموزش غیرحضوری باشد. آموزش غیرحضوری، کلید حل بسیاری از مسائل آموزشی حوزه‌های خواهران است.

جلسه شورای اداری مرکز آموزش‌های غیرحضوری در تاریخ اول مرداد 1399، مصادف با سالروز ازدواج خجسته حضرت امیر المؤمنین و فاطمه زهرا (سلام الله علیهما) با حضور مدیر محترم مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران و رئیس محترم حوزه مدیریت برگزار شد.
در ابتدا اعضای جلسه، گزارشی از اقدامات و نیز برخی مشکلات و دیدگاه‌های خود را بیان داشتند و در ادامه، جناب آقای بهجت‌پور پس از بیان برخی نکات مقدماتی، به بررسی اهم مسایل مطرح‌شده پرداختند.


حجت الاسلام و المسلمین بهجت‌پور در مقدمه مباحث خود بیان داشت: مشی ما باید به گونه‌ای باشد که حضور خدای متعال و وجود امام زمان (عج) در کنار خودمان را احساس کنیم. ما رها و متحیر در این مسیر نیستیم و اگر ناصر دین باشیم از نصرت الهی و نزول ملائکه بر وجودمان بهره‌مند خواهیم شد.
استاد برجسته حوزه و مفسر قرآن کریم با استناد به آیات کریمه قرآن خاطر نشان کرد، مسیر حرکت ما، یکنواخت نیست و فراز و فرودهایی خواهد داشت. شرایط فعلی کشور و  انقلاب یک امتحان الهی است. بودجه مرکز مدیریت نیز به‌دلیل وابستگی به دولت دچار مشکلاتی شده است و لذا سازمان در شرایطی است که توصیه‌اش به صبر است و حرکت به سمت اعتدال.
ایشان یکی از راهکارهای کاهش مشکلات اقتصادی مرکز را درآمدزایی دانست و از همه صاحب‌نظران و همکاران دعوت نمود در این زمینه روش‌های ممکن را بررسی و پیشنهاد دهند.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران، اقدامات مناسب در زمینه رفع برخی مشکلات را به تفصیل مطرح نمودند و در ادامه، نکات مهمی را در زمینه توسعه آموزش‌های غیرحضوری ابراز داشت. ایشان تأکید نمود که لازم است تکیه نظام آموزشی ما بر آموزش غیرحضوری باشد. معتقدم نباید اینقدر طلبه‌های خواهر را از خانه بیرون بیاوریم. ما باید روی دستگاه غیرحضوری سرمایه‌گذاری کنیم و محور توسعه ما آموزش غیرحضوری باشد، و ما در اینجا یک صف ستاد لازم داریم.


رئیس هیأت امنای مرکز آموزش‌های غیرحضوری، این روش آموزشی را کلید حل بسیاری از مسائل آموزشی حوزه‌های خواهران دانست و به دو مأموریت مهم این مرکز طی پنج‌ساله آینده اشاره نمود که عبارتند از: کاهش میزان رکود و انصراف طلاب با  استفاده از روش غیرحضوری در آموزش و ارتقای سطح دانش اساتید مدارس حضوری.