مركز آموزش هاي غير حضوري:

نکاتی درخصوص طلاب مهمان و تغییر دوره به غیرحضوری

شناسه خبر : 88786

1398/11/21

تعداد بازدید : 1081

طلابی که با مهمانی یا تغییر دوره آنها به غیرحضوری موافقت شده ، ضمن خوش آمدگویی ،لازم است به نکات ذیل توجه نمایند:

1- پس از تایید مهمانی یا تغییر دوره ،با مراجعه به سایت مرکز غیر حضوری به آدرس vu.whc.ir  و پیگیری اخبار  و اطلاعیه ها نسبت به دریافت تقویم تحصیلی و شناسه دروس نیمسال دوم اقدام نمایید.

2-طلاب محترم لازم است در زمان انتخاب واحد یا حذف و اضافه علاوه بر انتخاب واحد با کد گروه غیر حضوری {برای سطح3: دو کد (4088و4082) و برای سطح2: کد (6461)} نسبت به انتخاب حوزه امتحانی کتبی و شفاهی مطابق لیستی که در سامانه آموزش خود مشاهده می نمایند اقدام نمایید.

تذکر:زمان انتخاب واحد و حذف و اضافه و نیز تعیین حوزه امتحانی طلابی که ازحضوری مهمان غیر حضوری شده اند مطابق زمانبندی غیرحضوری می باشد.

3-یک الی دو روز پس از انتخاب واحد در پرتال کوثرنت>قسمت سامانه ها ، ،سامانه آموزش مجازی برای شما فعال خواهد شد.

4-پس از فعال شدن سامانه آموزش مجازی در صفحه خانگی خود ،لیست دروس من که شامل دروس انتخابی شماست قابل مشاهده خواهد بود که با قرار گرفتن روی هر درس و انتخاب آن، بسته های آموزشی که شامل صوت و متن(اسکورم )آن درس می باشد برای شما باز خواهد شد.

5- حضور در جلسات اسکورم ها که بصورت آفلاین نیز می باشد الزامی است و مجوز امتحان پایان ترم فقط به طلابی داده می شود که موفق شده اند جلسات اسکورم را تا حد مجاز (70 درصد در هر درس) و تا زمان مقرر ،که در سایت ذکر شده ، به اتمام برسانند در غیر اینصورت طلبه محروم از امتحان پایان ترم خواهد شد. ( توضیحات تکمیلی در خصوص بسته های اسکورم در سایت آموزش مجازی خواهد بود)

6-عدم انتخاب واحد و عدم شرکت در اسکورم و  عدم تعیین حوزه امتحانی موجب محرومیت از امتحانات پایانی می شود.

7- امتحانات میانترم ، مطابق برنامه ای که هر ترم اعلام می گردد ،بصورت تستی و آنلاین و از طریق سامانه آموزش مجازی می باشد.

8- در صورتی که دروس انتخابی نیمسال از دروس تحقیق یا شفاهی دار می باشد لازم است مطابق تقویم پژوهشی که اول ترم بارگزاری وهمچنین  برنامه ای که برای امتحانات شفاهی در اواسط ترم اعلام می شود نسبت به انجام فعالیت ها ی پژوهشی و اقدامات لازم جهت امتحان شفاهی خود مطابق زمانبندی اعلام شده اقدام نمایید.

9-امتحانات پایانی در مراکز امتحانی ،که طلبه اول ترم انتخاب می نماید، برگزار می گردد. سؤالات امتحان پایانی در دروس متمرکز ترکیبی از سؤالات تستی –تشریحی و در دروس غیر متمرکز فقط تستی می باشد.

10-طلاب محترم ،جهت جلوگیری از مشکلات بعدی، کلیه امور آموزشی ـ پژوهشی خود را صرفا در زمان ها و از طرق اعلام شده در سایت مرکز غیرحضوری انجام دهند .مسئولیت عدم توجه به این موضوع به عهده خود طلبه خواهد بود.

11-توصیه می گردد جهت اطلاع از اخبار جدید این مرکز ،هر هفته حداقل دوبار اطلاعیه ها و اخبار واقع در سامانه آموزش مجازی را پیگیری نمایید.