مركز آموزش هاي غير حضوري:

گزارش جلسه توجيهي 16 اسفند ماه

شناسه خبر : 74349

1397/12/18

تعداد بازدید : 603

 گزارش جلسه توجيهي 16 اسفند ماه
جلسه توجیهی طلاب با حضور ریاست محترم مرکز آموزش های غیرحضوری در روزپنجشنبه مورخ 1397/12/16ساعت 13:00 بصورت آنلاین برگزار گرديد.

مشروح مطالب بيان شده در طي جلسه  در ادامه آمده است:

در ابتداي جلسه آياتي از كلام ا... مجيد قرائت شد.

عرض سلام و ادب  خدمت حضرت اباعبدا... و طلاب حاضر در جلسه ارائه گرديد.

فرارسيدن ماه رجب را  تبريك عرض نموده و براي بهره مندي هرچه بيشتر از روزهاي پر بركت اين ماه دعا شد.

در ترم جاري متناسب با تقويم تحصيلي ،سال تحصيلي شروع شده و و دروس ارائه گرديدند و طلاب محترم در حال حاضر در حال گذراندن دروس هستند.

در نيمسال گذشته جلسه اي با حضور مسئولين مركز آموزشهاي غيرحضوري برگزار گرديد كه اميدواريم در طي اين ترم نيز اين جلسه برگزار گردد تا طلاب محترم بتوانند سوالات و درخواست هاي خود را با مسئولين مطرح نمايند.

بسياري از جلسات اسكورم بارگذاري شده اند و دروس باقيمانده نيز در حال بارگذاري هستند.

همانطور كه طلاب محترم در جريان هستند سامانه آموزش تغيير كرده است و مشكلات بوجود آمده بدليل همان تغيير است.

در رابطه با انتخاب واحد و انتخاب حوزه امتحاني با مشكلاتي مواجه بوده ايم كه اميدواريم اين مشكلات بزودي برطرف گردد.

انتخاب حوزه امتحاني از طريق سامانه اموزش امكان پذير نبوده است و پيگيري هاي لازم از معاونت محترم مركز مديريت صورت گرفته تا اصلاحات لازم صورت پذيرد.

امروز آخرين روز از حذف و اضافه بوده است و مشكلاتي نيز وجود داشته است.سعي برآن است كه زمان حذف و اضافه تمديد گردد تا طلاب جامانده بتوانند انتخاب واحد خود را انجام دهند.

طرح درخواست هاي طلبه در سامانه آموزش در ترم هاي گذشته ،جاي مشخصي داشته است اما اين ترم متاسفانه بدليل مشكلات سامانه آموزش طلاب محترم با زحماتي مواجه شدند.

ناپايداري هاي جدي در سامانه آموزش وجود دراد و اختلالاتي كه باعث زحمت مي شود.

طلاب محترم توجه داشته باشند كه سامانه آموزش بروز شده است و طبيعي است كه با مشكلاتي مواجه باشد و پيگير هستيم تا مشكلات را بزودي برطرف نمايند.

در سامانه فعلي آموزش برخي اطلاعات ثبت شده براي طلبه قابل نمايش بوده و براي كارشناس غير قابل رويت مي باشد.طلاب محترم توجه داشته باشند با توجه به ناپايداري سامانه آموزش،سعي برآن است كه اين مشكلات بزودي برطرف گردد.

باتوجه به اينكه سال نو و ماه مبارك رمضان را در اين ترم ،در پيش رو داريم بنابراين سعي شده است كه با توجه به اين برنامه ها،امكانات و رسيدگي هاي لازم به امورات طلاب را انجام دهيم.

از طلاب محترم خواهشمنديم اقدامات مربوط به پروسه تحصيلي خود را به موقع انجام دهند.

راجع به پايان نامه ها تلاش شد تا سنوات به اندازه كافي تمديد شود تا طلاب سطح 3ورودي 89 بتوانند از پايان نامه هاي خود دفاع نمايند.برخي از طلاب محترم از دفاع جاماندند و متاسفانه ديگر امكان تمديد سنوات وجود ندارد.

طلابي كه از دفاع پايان نامه جاماندند و سنواتشان به اتمام رسيده يا بايد به سراغ بازپذيري بروند و يا اينكه هزينه پايان نامه(حدودا1.700.000تومان) را بپردازند و ادامه كار پايان نامه خود را از سر گيرند.

ما موظفيم خدمات آموزشي را در موعد مقرر به طلاب محترم ارائه دهيم ،درصورتيكه اين زمان به اتمام برسد و طلبه موفق به گذراندن پروسه تحصيلي خود نشود مي بايست هزينه مربوطه را پرداخت نمايد تا بتواند ادامه پروسه تحصيلي خود را از سر گيرد.

مقدمات برنامه امتحانات مياني و آزمون شفاهي تدارك ديده شده است ودر ماه ارديبهشت برگزار خواهد شد.برنامه مربوطه نيز بزودي به اطلاع طلاب محترم خواهد رسيد.

دليل ارائه نشدن برنامه امتحانات مياني و آزمون ميان ترم ،اين است كه قصد داريم مطميئن شويم وضعيت سامانه در وضعيت پايدار است و طلاب محترم بتوانند محل آزمون شفاهي خود را انتخاب نمايند.

به خاطر داشته باشيد زمان انتخاب حوزه آزمون كتبي ،از زمان حل مشكل سامانه آموزش  تا 10روز مانده به امتحانات پايان ترم فعال است.

از طلاب محترم خواهشمنديم به موقع مراجعه نمايند تا از درخواست تمديد جلوگيري گردد.

ترم گذشته را پشت سرگذاشتيم و نمرات را اعلام نموديم،برخي از طلاب محترم در اين موارد با مشكلاتي مواجه بودند كه با ارسال پيام در انجمن ها درخواست ايشان در حال پيگيري و رفع مشكل قرار گرفت.

روز ولادت حضرت زهرا (سلام ا...عليها) و امام راحل (ره) گرامي داشته شد و افتتاحيه گروههاي تهذيبي صورت پذيرفت.اين جلسه در سامانه آموزش مجازي بارگذاري شده است.از طلاب محترم خواهشمنديم مراجعه نموده و جلسه را مشاهده كنند.

در گروههاي تهذيبي تلاش بر اين است كه فضايي معنوي و تهذيبي با همنشيني و هم كلامي به صورت مجازي به وجود بيايد.

گروههاي تهذيبي جهت پاسخ به درخواست هاي مكرر طلاب بوده است و اميدواريم بتوانيم قدمي در جنبه هاي تهذيبي برداشته و اين گروهها مفيد واقع شوند.

اولين گروه تهذيبي شنبه يا يكشنبه شروع مي شود ،تا بتوانيم ان شالله ساير گروههاي تهذيبي را ايجاد نماييم.

مشكلات مربوط به سامانه آموزش و مغايرت اطلاعات و ساير مشكلات پيش آمده را اميدواريم با پيگيري هاي صورت گرفته بزودي برطرف كنند و از اينكه براي طلاب محترم باعث زحمت شديم عذرخواهيم.

اميدواريم طلاب محترم نيزبا مشكلات با سعه صدر طلبگي برخورد نمايند.

در پايان نيز رياست محترم  به سوالاتي كه توسط طلاب در زمينه :انتخاب واحد،انتخاب حوزه امتحاني ،جلسات اسكورم،سوالات امتحان ،مجوز امتحان و ...مطرح گرديد، پاسخ دادند.

جهت مشاهده آنلاين جلسه ضبط شده، به صفحه خانگي سامانه آموزش مجازي، دروس من-> امور عمومي->جلسات توجيهي مركز آموزش هاي غير حضوري مراجعه فرماييد.