مركز آموزش هاي غير حضوري:

شرایط اخذ مجوز شرکت در امتحان و تذکرات مهم امتحانات پایان نيمسال اول-97-98

شناسه خبر : 71192

1397/10/15

تعداد بازدید : 5091

 

شرایط اخذ مجوز شرکت در امتحان و اخذ نمره فعاليت

به اطلاع كليه طلاب محترم غير حضوري مي رساند:

1-مجوز شرکت در امتحان براي هر درس، ساعت 12 ظهر دو روز قبل از امتحان داده می شود(روز هاي تعطيل و غير تعطيل تفاوتي ندارند) و پس از آن مجوزی داده نخواهد شد، لذا لازم است طلاب محترم سعي فرمايند تا قبل از ساعت مذكور جهت اخذ مجوز شرکت در امتحان به ميزان لازم (حداقل 70 درصد) در جلسات اسكورم شركت فرمايند.

2اسامي طلابي كه موفق به اخذ مجوز شرکت در امتحان شده اند، ساعت 12 ظهر یک روز قبل از امتحان در سامانه آموزش مجازي در هر درس براي طلاب همان درس ، اعلام مي گردد.

3-اخذ نمره فعاليت كلاسي هر درس بستگي به ميزان شركت در اسكورم ها دارد (80 درصد يك سوم نمره، 90 درصد دو سوم نمره، 100 درصد نمره كامل) و فرصت آن نيز همان فرصت فوق الذكر خواهد بود.

4-طلاب مكاتبه اي جهت شركت در امتحان پايان نميسال جاري نياز به مجوز ندارند و نمره فعاليت كلاسي براي طلاب مكاتبه اي با سوالات اضافه نسبت به طلاب مجازي جبران مي گردد.

 

کارت امتحاني و تذکرات مهم امتحانات پایان نيمسال اول :

1-"کارت امتحاني"، عبارت است از مشخصات طلبه، نام حوزه امتحانی، جدول و تاریخ دروس امتحانی

2-برای ورود به جلسه آزمون همراه داشتن "كارت امتحاني" و کارت ملی ، الزامی می باشد.

3-جهت دریافت "کارت امتحاني"، فقط از طریق "کوثرنت-> ورود به سامانه ها-> آموزش- > امتحانات-> كارت امتحاني" اقدام نمایید.

تذکر:جداً ملاحظه فرمایید که "برنامه امتحانی" با "کارت امتحاني" متفاوت است و هیچ اعتباری برای جلسه آزمون ندارد.

4-به هیچ وجه "کارت امتحاني"، به معنای داشتن مجوز امتحان نیست، بلکه اخذ مجوز شرکت در امتحان منوط به دو شرط می باشد:

الف) گذراندن حد نصاب اسکورم ها

ب) انتخاب حوزه آزمون كتبي

5-در روز امتحان توجه داشته باشید که مشخصات شما و دروس امتحانی شما بر روی برگه سوالات و پاسخنامه درج شده است، لذا پس از گرفتن برگه سوال امتحان ، و برگه پاسخنامه ، بررسی فرمایید که برگه متعلق به خود شما باشد.

6-تجديد نظر در نمره کتبی آزمون:

الف) نمرات آزمون به مرور اعلام می گردد و در "سامانه کوثرنت-> ورود به سامانه ها-> آموزش-> اطلاعیه نمرات" قابل مشاهده است.

ب) درخواست تجديد نظر در نمره کتبی فقط یک مرتبه ممکن می باشد.

ج) درخواست تجديد نظر پس از ثبت نمره امکان پذیر خواهد بود، لذا روزانه به سامانه مراجعه نمایید تا در صورت ثبت شدن نمره خود بتوانید از آن اطلاع یابید.

د) مهلت درخواست تجديد نظر در نمره کتبی تا سه روز بعد از اعلام نمره مي باشد.

ه) برای تجديد نظر در نمره کتبی از طریق "سامانه کوثرنت-> ورود به سامانه ها-> آموزش-> درخواست ها-> تجدید نظر -> ضربه بر روي كلمه جديد-> انتخاب نوع نمره به كتبي" و اعتراض خود را ثبت نماييد.

و) پس از پاسخ مرکز آموزش های غیرحضوری به درخواست تجديد نظر نمره كتبي، امکان هیچگونه تغییری در نمره وجود نخواهد داشت.

ز) توجه داشته باشید، در سیر اعلام تدریجی نمرات، افرادی که هنوز برگه آن ها تصحیح نشده است، مقابل دروس آن ها نمره صفر قرار خواهد داشت، لذا خواهشمند است تا ثبت کامل نمرات از درخواست تجديد نظر در سامانه و یا گروه هاي كوثرنت و یا تماس تلفنی خودداری فرمایید. بدیهی است، پایان مراحل اعلام نمرات به اطلاع خواهد رسید و پس از آن نسبت به نمره صفر، عدم ثبت نمره و غیبت موجه اعتراض فرمایید.

7-طلاب غیر حضوری که مهمان تحصیلی مدارس حضوری شده اند مشمول این اطلاعیه نیستند و در همان حوزه ای که به عنوان مهمان معرفی شده اند امتحان خواهند داد.

8-از آنجایی که تصحیح اوراق امتحانات غیر متمرکز توسط نرم افزار صورت می گیرد، باید گزینه های انتخابی خود در پاسخنامه را کاملا پر نمایید، در غیر اینصورت نرم افزار تصحیح اوراق قادر به خواندن جواب نخواهد بود و مسئولیت آن به عهده خود طلبه خواهد بود و به هیچ وجه در این زمینه امکان تغییر وجود ندارد.

9- از آنجايي كه ارسال پاسخنامه هاي امتحانات متمركز نيز، توسط سامانه انجام مي شود، لذا پاسخ، با خطوط خوانا، پر رنگ و بدون به هم ريختگي نوشته شود، تا بدون نقص از طريق سامانه قابل اقدام و پيگيري باشد.

عضویت در خبرنامه