مركز آموزش هاي غير حضوري:

گزارش جلسه توجيهي 26 مهر ماه 1397

شناسه خبر : 66248

1397/08/03

تعداد بازدید : 336

گزارش جلسه توجيهي 26 مهر ماه 1397
جلسه توجیهی طلاب محترم با حضور ریاست محترم مرکز آموزش های غیرحضوری در روز پنجشنبه مورخ 26/مهر/1397 ساعت 10:00 الی 11:00 صبح بصورت آنلاین برگزار گرديد.

در ابتداي جلسه آياتي از كلام ا... مجيد قرائت شد.
عرض تسليت به مناسبت ايام سوگواري اهل بيت عصمت و طهارت (ع) و براي آنچه كه براي حضرت زينب (س) و خانواده محترمشان واقع شد خدمت طلاب محترم ارائه گرديد.
بيانات رياست محترم مركز آموزشهاي غير حضوري به شرح ذيل مي باشد:
پيشاپيش ايام اربعين را تسليت عرض مي نماييم.
حمد و سپاس پروردگار را در روز و شب و خلوت و جلوت به جا بياوريم و متذكر اين باشيم كه به عنوان كسي كه طلبه ي علوم ديني قرآن و اهل بيت (ع) هست، ايشان را در عمل الگو قرار دهيم و از ايشان درس بگيريم و ايشان را مورد ملاك سنجش خودمان قرار دهيم.
آنگونه باشيم كه صديقه طاهره(س) مي پسندند و در زندگي خانوادگي، شخصي و اجتماعي و حجاب و عفاف مانند ايشان باشيم و به خودمان متذكر شويم.
بعنوان كسانيكه شيعيان آن حضرت هستيم و اينكه كسي هستيم كه مي خواهيم پيام هاي ايشان را در اين مسير برسانيم باشيم.
رعايت محرمات الهي، رعايت واجبات، پرهيز از مكروهات و رعايت مستحبات را فراموش نكنيم.
مبادا فراموش كنيم كه الگوي ما حضرت زهرا(س) است و خودمان را با افراد عادي مقايسه كنيم.
در نحوه گفتار با ديگران دقت كنيم ،مبادا رفتاري كنيم كه اگر حضرت زهرا (س) ببينند باعث خجالت ما بشود.
در فضاي كنوني جامعه به جهت اتفاقات كنوني و التهابات جهاني مواردي وجود دارد كه دقت زيادي در شناخت آنها لازم است براي اينكه بتوانيم خوب عمل كنيم، بنابراين سعي كنيم اطلاعاتمان را در اين زمينه تكميل كنيم.
ملاك ما در اينكه چه راهي و چه فكري بايد انجام دهيم، مي بايست پس از امام راحل، مقام معظم رهبري مي باشند.
گذشته ي تاريخ كشور ما در صد سال اخير،قبل از انقلاب حاكي از اين است كه اتفاقاتي در جامعه مي افتاده و مردم در انجام وظايف حيران بودند.راهنما را خوب پيدا نكردند و اتفاقاتي در آن زمان افتاد و باعث شد مردم ناراحتي هايي را تحمل نمايند.ان شالله توجه و رعايت كافي وجود داشته باشد.
دروس و جلسات اسكورم بارگذاري شده و به اطلاع طلاب محترم رسيده است، تا پايان مهرماه بقيه اسكورم ها بارگذاري مي گردد.
از طلاب محترم خواهشمنديم در مطالعه تقويم تحصيلي دقت كافي را داشته باشيد و برنامه هاي درسي خود را مطابق با آن بچينيد .
طلابي كه در زمان مناسب اخذ و حذف و اضافه واحد مراجعه نموده اند،محل هاي آزمون را مشاهده نمودند و طلاب محترم مشاهده نمودند كه تمام موارد و زمانبندي ها در تقويم آموزشي آمده است.
-برخي طلبه ها كه انتخاب واحدشان نظمي نداشته و دقت كافي نداشته اند، هنوز دغدغه را دارند و پيگير رفع مشكلات مربوطه هستند، اميدواريم با اين مشكل مواجه نشويم.
طلاب محترم با تقويم تحصيلي پيش بروند تا از بروز مشكلات بعدي جلوگيري گردد.
امتحان ميانترم از نيمه اسكورم ها طرح مي گردد.
گزارش بارگذاري اسكورم ها از طريق اخبار صفحه خانگي به اطلاع طلاب محترم رسيده است، جزئيات را مي توانيد در اين جدول ببينيد، با مشاهده اين جدول در جريان بارگذاري اسكورم ها قرار گرفته و از پيام و تماس اضافي جهت پيگيري بارگزاري اسكورم ها جلوگيري گردد.
ارائه دروس به دو شكل است: يا دروس شامل اسكورم هستند و يا اينكه به صورت برخط ارائه مي گردند، لازم است اين اطلاعات را در جدول عناوين و محتواي دروس ملاحظه نماييد.
كلاسهاي رفع اشكال هم مخصوص طلاب مكاتبه اي مي باشد و شركت ايشان در اين كلاسها الزامي است  اما طلاب مجازي نيز مي توانند در اين كلاس شركت نمايند.
در اسكورم هاي بارگذاري شده اذعان شده بود كه ارزش علمي ندارد و با دادن  پاسخ تصادفي به اسكورمها به نتيجه مي رسيم و نمره مي گيريم.
درخواست ديگر طلاب در رابطه با اين بود كه سوالات بيشتري در اختيار ما بگذاريد تا به ما كمك كند. خيل عظيمي از طلاب اعتراض داشتند كه اين پروسه اصلاح گردد و اصلاح شد.
در برخي از سامانه ها و كانال ها يا انجمن ها، پاسخ اسكورم ها گذاشته مي شد تا ديگران استفاده كنند و متاسفانه نتايج سوئي داشت.
با روش جديد در آزمونهاي اسكورم طلاب محترم با وقتي كه براي درس مي گذارند، تبحر كافي پيدا كرده و وقتي در امتحان حاضر شوند با آمادگي علمي كافي بوده و نمره كم نمي گيرند.
شرط ورود به غير حضوري معدل 17 بوده است و مشخص است كه طلبه اي كه وارد غيرحضوري مي شود  مي تواند كمبود حضور استاد را جبران كند.
از انجمن هاي علمي اساتيد مختلف در كوثرنت مي توانيد استفاده نماييد.
درصدد هستيم گروه هاي مباحثه در فضاي مجازي راه اندازي نماييم كه خيلي با ارزش است.
در تقويم تحصيلي مي توانيد تاريخ امتحانات ميان نيمسال را مشاهده نماييد.
قصد تمديد موارد تقويم تحصيلي را نداريم، اما چون در ترم گذشته انتخاب حوزه هاي امتحاني در طول ترم بوده است بنابراين زمان بين 1397/8/27 تا 1397/9/5 اين مهلت را تمديد مي نماييم.
انتخاب محل آزمون را با انتخاب واحد در يك زمان قرار داديم تا طلبه يكبار مراجعه نموده و تمام كارها را در يك نوبت انجام دهد.
امتحانات ميان نيمسال نيازي به انتخاب محل آزمون نداشته و به صورت برخط برگزار مي گردد.خواهشمند است امكانات و لوازم لازم را فراهم آوريد تا مشكلي پيش نيايد.
دروس داراي تكليف و تحقيق به موقع انجام شود تا از بروز مشكلات بعدي جلوگيري گردد.
در روز شنبه 28/07/97 جلسه فني سامانه ها برگزار مي گردد. در اين جلسه توضيحات كافي و لازم در رابطه با نياز هاي فني طلاب در طول تحصيل صحبت خواهد شد.
يك جلسه توجيهي نيز از طرف واحد پژوهش برگزار خواهد شد.
كسانيكه براي زيارت اربعين مشرف مي شوند اگر به مدت 5 روز در كلاسهاي برخط شركت نكنند غيبت لحاظ نمي گردد. (از تاريخ 5آبان تا 10آبان) اما طلابي كه در خارج از اين تاريخ جهت شركت در كلاس مراجعه ننمايند غيبت لحاظ مي گردد.
طلابي كه از طرف معاونت مركز براي سفر اربعين مشرف شده اند غيبت هايشان در زمان سفر بخشيده مي شود.
امتحانات شفاهي از تاريخ 14ام تا 29 ام آذر ماه برگزار مي گردد. برخي از طلاب امتحان شفاهي را به صورت برخط انتخاب نموده اند و اين موضوع را درهنگام انتخاب اعلام نموده اند.
قبل از امتحان تست فني صورت مي گيرد و اطلاع رساني براي تست فني از طريق اخبار اعلام مي گردد.
كسانيكه مايلند امتحان خود را به صورت حضوري انجام دهند، با مدرسه مربوطه هماهنگ نمايند و در موعد مقرر جهت انجام امتحان مراجعه نمايند.
عدم شركت به موقع در امتحانات شفاهي موجب عدم دريافت نمره مي شود.
توصيه مي گردد دروس اخذ شده را خوب مطالعه نماييد و در امتحانات مربوطه شركت نماييد و به زمانهاي ديگر موكول ننماييد. با اين كار در ترم هاي متوالي ممكن است به تمديد سنوات برسيد.
هزينه بسيار زيادي به لحاظ زماني و اقتصادي براي امتحانات درنظر گرفته شده است لطفا به اين موضوع توجه كافي داشته باشيد.
جهت تغيير دوره درخواست مي گردد، درخواست خود را به موقع ارائه نماييد.
تا جايي كه امكان دارد مطالبات و پيشنهادات خود را در انجمن ها مطرح نماييد و كسانيه كار با انجمن ها را بلد نيستند ياد بگيرند.
اگر مستند درخواست نموده ايم لطفا مستند را ارائه نماييد و از توضيح اضافه جهت قبول درخواست خود خوددداري نماييد.
برنامه ريزي نماييد سنوات تحصيلي به موقع تمام شود و مشروط نشويد.
طلاب سطح 3 با دو بار مشروطي ديگر نمي توانند انتخاب واحد نمايند.
طلاب سطح 2 با سه بار مشروطي ديگر نمي توانند انتخاب واحد نمايند.
در پايان جلسه نيز به سوالات طلاب محترم پاسخ داده شد.

عضویت در خبرنامه