مرکز آموزش های غیر حضوری

خدمات آموزشی : (ب 80) اصلاح درخواست های صدور مدرک

شناسه خبر : 133970

1402/02/20

تعداد بازدید : 152

بسمه تعالی
باسلام و آرزوی موفقیت
طلاب گرامی مقطع سطح دو و سه در مرحله فارغ التحصیلی ؛ به درخواست صدور مدرک خود از طریق : سامانه آموزش >درخواست ها>درخواست صدورمدرک مراجعه نمایید.
مراحل زیر فرآیند صدور مدرک بوده و هر مرحله برای طلبه قابل مشاهده است :
1. "درخواست طلبه" : در این مرحله لازم است ؛ طلبه اصلاحات خواسته شده را تکمیل نماید:
 الف ) عکس با تمام ویژگی های خواسته شده : عکس جدید ، با کیفیت و واضح ، بدون خط وخش و اثرو نشانه و شماره، کادر اطراف عکس حذف شود؛ روسری زیرچادر باشد ، ریشه مو و زیرچانه پیدانباشد ، عکس پرسنلی 3*4 پشت سفید باشد.
ب) کارت ملی : فقط تصویر روی کارت ملی هوشمند و جدید یا کد رهگیری آن به صورت افقی ارسال گردد.
ج) صفحه اول شناسنامه : تصویر صفحه اول شناسنامه با توضیحات کامل به صورت افقی ارسال گردد.
د) صفحه توضیحات شناسنامه : هر دو صفحه توضیحات در سناسنامه های جدید ، صفحه آخر شناسنامه های قدیم حتی اگر توضیحاتی درج نشده ارسال گردد . دقت نمایید نیازی به ارسال صفحه ازدواج و فرزندان نیست.
نکته : اگر تاریخ تولد یا محل صدور یا تولد در سامانه آموزش با شناسنامه یکسان نیست و دارای اختلاف است ؛ حتما جهت اصلاح از قسمت : سامانه آموزش > درخواست ها> درخواست اصلاح اطلاعات شناسنامه با پیوست صفحه اول شناسنامه اقدام گردد.
2. "واحدحوزوی" : در این مرحله درخواست طلبه در حال بررسی است و با تکمیل اطلاعات آن توسط مرکز آموزش های غیرحضوری به مرحله بعدی ارسال خواهد شد:
الف) از این پس تهیه کاربرگ تاییدیه اخلاقی از طرف مرکز آموزش های غیرحضوری پیگیری خواهد شد و نیازی به ارسال کاربرگ توسط مدارس حضوری نیست.
ب) مقطع سطح دو : تصویر اصل یا کپی برابر اصل دیپلم از طریق کوثرنت>گروه معاونت آموزش غیرحضوری> دسته صدور مدرک توسط طلبه ارسال شود؛ در صورت عدم وجود دیپلم ، میتوانید تصویر پیش دانشگاهی را ارسال نمایید ؛ در غیر این صورت از طریق سایت آموزش پرورش حتما درخواست تاییدیه تحصیلی ثبت نمایید ؛ نتیجه ان مستقیم به این مرکز ارسال خواهد شد.
ج) مقطع سطح سه : تصویر اصل یا کپی برابر اصل مدرک سطح دو از طریق : کوثرنت> گروه معاونت آموزش> دسته صدور مدرک ارسال گردد.
د) طلابی که تاریخ تغییر شیوه آن ها در سیستم ثبت نشده است (سال1397 به بعد درخواست ها سیستمی ثبت شده است) لازم است ، نامه یا تاریخ دقیق تغییر شیوه تحصیل از طرف مدرسه حضوری برای سرکارخانم زینب سروری پیام اتوماسیون گردد.
هـ) کاربرگ ارزیابی مقالات سطح دو : در صورتی که مقالات یا صورتجلسه تحقیق پایانی در مرکز آموزش های غیرحضوری ارائه شده است ؛ نیازی به پیگیری طلاب نبوده و از طرف این مرکز دریافت و ذخیره می گردد ؛ در غیر این صورت لازم است ، از طرف مدرسه حضوری کاربرگ های مقالات و تحقیق پایانی ارسال گردد.
3. "استان" : برخی اشکالات جزئی در این مرحله بررسی می گردد و رفع و تایید می گردد.
4. "اداره فارغ التحصیلی" : درخواست به معاونت آموزش مرکز مدیریت ارسال شده و کلیه ی امور فارغ التحصیلی در مرکز آموزش های غیرحضوری انجام شده است ؛ پس از تایید این مرحله ، در مقطع سطح دو : پرونده طلبه به مدرسه حضوری ارجاع خواهد شد ولذا نام طلبه از سامانه این مرکز خارج می گردد.
5."صدور مدرک" : در این مرحله که توسط معاونت آموزش مرکز مدیریت انجام می شود؛ امکان صدور گواهی اتمام برای طلاب وجود دارد ؛ لذا طلاب مقطع سطح سه می توانند با توضیحات " گواهی اتمام جهت ارائه به ... از طریق سامانه آموزش> درخواست ها> درخواست گواهی اشتغال تقاضا نمایند. اگر درخواست در این مرحله "منتظر" است ، یعنی فرآیند فارغ التحصیلی در حال انجام است و به نوبت مدارک در حال امضا و صدور می باشد.
6. "مدرک صادر شد" : در این مرحله تصویر اصل مدرک در سامانه آموزش > آرشیو اسناد برای طلاب قابل مشاهده است و می تواند این تصویر را ذخیره و استفاده نماید.
7. "تحویل داده شد" : در این مرحله ؛ نماینده استان ها به مرکز مدیریت قم مراجعه نموده و اصل مدارک را تحویل گرفته و به مدیریت استان مربوطه ارجاع داده است ؛ لذا در این مرحله فرم امضا نماینده استان و تاریخ دریافت برای طلبه قابل مشاهده است.
8. با تکمیل فرآیند فوق : لازم است جهت دریافت اصل مدرک ، شخص طلبه با همراه داشتن کارت ملی خود و یا نماینده وی همراه با وکالت نامه محضری جهت دریافت اصل مدرک به مدیریت استان مراجعه فرماید.

* طلاب مقطع سطح سه ؛ در ارسال عکس ، همان ویژگی های آن عکس را رعایت فرمایند و البته همچنان دو قطعه عکس با همان ویژگی ها به آدرس ذیل پست نمایند:
نشانی پستی: قم، بلوار الغدیر،کوچه 1،جنب آتش نشانی، مرکز آموزش های غیرحضوری.
کدپستی: 3713955695
* جهت اطلاع طلاب از فرایند صدور دانشنامه، لازم است ثبت درخواست توسط طلبه انجام شود و مدارس مجاز به ثبت درخواست از طرف طلبه نیستند. راهنمای مربوط به ثبت درخواست صدور مدرک، به پیوست ارسال می‌شود.
* طلاب برای ثبت درخواست باید حتما از نسخه وب استفاده کنند و این کار از طریق نسخه موبایلی ( نرم افزار کاربردی) امکان‌پذیر نیست.

و من الله التوفیق