مرکز آموزشهای غیرحضوری

برگزاری دهمین دوره المپیاد علمی طلاب حوزه‌های علمیه خواهران

شناسه خبر : 132469

1401/11/13

تعداد بازدید : 534

برگزاری دهمین دوره المپیاد علمی طلاب حوزه‌های علمیه خواهران
با هدف ایجاد نشاط علمی در مدارس علمیه و فراهم کردن زمینه شناسایی، شکوفایی و جهت‌دهی استعدادهای طلاب، دهمین دوره المپیاد علمی برگزار می‌شود.


سرکار خانم صدیقه افشار، معاون آموزش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران اظهار داشت: معاونت آموزش با هدف ایجاد نشاط علمی در مدارس علمیه و فراهم کردن زمینه شناسایی، شکوفایی و جهت‌دهی استعدادهای طلاب خواهر، اقدام به برگزاری دهمین دوره المپیاد علمی نموده است.
وی با بیان این که دهمین المپیاد علمی ویژه طلاب خواهر سراسر کشور و در سطوح ۲ و ۳ سال تحصیلی ۱۴۰۲ ـ ۱۴۰۱ برگزار می‌شود، افزود: حوزه‌های دانشی در سطح ۲ شامل رشته های «تفسیر و علوم قرآنی»، «فقه و اصول»، «عقاید و کلام»، «منطق و فلسفه» و «ادبیات عرب» می‌شود.
معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران ادامه داد: «اخلاق و تربیت اسلامی»، «تاریخ اسلام»، «تربیت دینی کودک و نوجوان»، «تفسیر و علوم قرآنی»، «فقه و اصول»، «فلسفه اسلامی»، «کلام اسلامی با گرایش های مرتبط»، «مدرسی ادبیات عرب»، «مشاوره خانواده با رویکرد اسلامی» و «مطالعات زنان» از حوزه های دانشی سطح ۳ در این المپیاد هستند.
وی زمان ثبت نام در دهمین دوره المپیاد علمی طلاب حوزه‌های علمیه خواهران را ۱۵ تا ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۱ عنوان کرد و گفت: این رقابت در ۲ مرحله استانی به تاریخ ۱۱ اسفندماه سال جاری و مرحله کشوری به تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد که به نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا می شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: دبیرخانه دهمین رقابت علمی طلاب در استان اصفهان استقرار یافته و همکاران توانمند و پرتلاش مدیریت استان اصفهان، مسئولیت برگزاری این دوره را با نظارت ستاد مرکزی بر عهده خواهند داشت.