مرکز آموزشهای غیرحضوری

به روز رسانی اطلاعیه پرسش‌وپاسخ برخط در امور آموزشی، محتوایی و فنی، به‌جای پاسخگویی تلفنی

شناسه خبر : 131925

1401/10/21

تعداد بازدید : 796

به روز رسانی اطلاعیه پرسش‌وپاسخ برخط در امور آموزشی، محتوایی و فنی، به‌جای پاسخگویی تلفنی
از ابتدای شهریور 1401 پاسخگویی تلفنی در امور آموزشی، محتوایی و فنی، امکان‌پذیر نیست و طلاب می‌توانند سؤالات و درخواست‌های خود را به‌صورت برخط یا در گروه‌های کوثرنت مطرح نمایند.

قابل توجه طلاب محترم مرکز آموزش‌های غیرحضوری:

از ابتدای شهریور 1401 پاسخگویی تلفنی در امور آموزشی، محتوایی و فنی، امکان‌پذیر نیست و طلاب می‌توانند سؤالات و درخواست‌های خود را به‌صورت برخط یا در گروه‌های کوثرنت مطرح نمایند.

با توجه به برخی تغییرات در اطلاعیه مورخ 1401/05/13 متن به‌روز رسانی شده‌ی اطلاعیه، به شرح ذیل اعلام می‌گردد.

الف) اجرای مرحله دوم طرح از ابتدای شهریور 1401:

اجرای موفق طرح پاسخگویی برخط در رسیدگی به درخواست‌های «فنی» طلاب، زمینه مناسبی فراهم نمود تا از ابتدای شهریورماه، مرحله دوم این طرح در امور مرتبط با «معاونت آموزش» (شامل: برنامه‌ریزی و ارزشیابی آموزشی، خدمات آموزشی و امور امتحانات) و «معاونت تولید محتوا» (شامل: امور محتوایی بسته‌های آموزشی (اسکورم‌ها)، کلاس‌های برخط کارگاهی و کلاس‌های برخط رفع اشکال) نیز اجرا شود.

ب) مزایای پاسخگویی برخط:

کاهش مدت زمان پاسخگویی به سؤالات فردی ـ کوتاه نمودن زمان انتظار پاسخگویی برای طلاب ـ پاسخ متمرکز به سؤالات تکراری ـ افزایش راندمان همکار پاسخگو ـ تسلط تدریجی پاسخگو به عرصه‌های مختلف تحصیلی و فنی ـ امکان گزارش‌گیری و رصد پاسخگویی‌ها ـ مراجعه مداوم طلاب محترم به سامانه مرکز و آگاهی از اخبار و اطلاعیه‌ها.

ج) اجتناب از هرگونه تماس با سایر واحدهای اداری در امور آموزشی، محتوایی و فنی:

با فعال‌سازی این طرح، از تاریخ 1401/06/01 برقراری تماس تلفنی با «معاونت آموزش»، «معاونت تولید محتوا» و «اداره فناوری» میسر نمی‌باشد. لذا خواهشمند است در زمینه درخواست‌های مرتبط با امور آموزشی، امتحانات، محتوای اسکورم‌ها، کلاس‌های برخط و امور فنی، از هرگونه تماس با شماره تلفن‌های مرکز آموزش‌های غیرحضوری، اجتناب فرمایید.

د) امکان تماس تلفنی طلاب غیرجاری با معاونت آموزش:

 با توجه به اینکه در حال حاضر، فقط طلاب جاری امکان بهره‌مندی از «پرسش و پاسخ برخط» را دارند، یک شماره تلفن اضطراری برای سایر مراجعان معاونت آموزش تعریف شده است؛ این مراجعان، شامل: «معاونان آموزش مراکز استانی و مدارس»، «طلاب راکد و فارغ التحصیل»، «طلاب متقاضی تغییر شیوه یا مهمانی تا قبل از تأیید وضعیت در غیرحضوری» می‌باشد.

ه) استمرار پیگیری درخواست‌ها از طریق گروه‌های کوثرنت:

علاوه بر پاسخگویی برخط، همانند گذشته، امکان ارسال پیام از طریق گروه‌های کوثرنت در طول ساعات شبانه‌روز وجود دارد.

و) استمرار پاسخگویی تلفنی در سایر درخواست‌های طلاب:

ارتباط با «معاونت پژوهش»، «معاونت فرهنگی تربیتی» و «دفتر ریاست» همچنان از طریق شماره‌ تماس‌های اعلام‌شده در جدول ذیل می‌باشد.

ز) ضرورت مراجعه مستمر به سامانه اطلاع‌رسانی مرکز آموزش‌های غیرحضوری:

مرجع رسمی اعلام اطلاعیه‌ها و اخبار مرکز آموزش‌های غیرحضوری در عرصه‌های مختلف، «سامانه اطلاع‌رسانی مرکز آموزش‌های غیرحضوری» به آدرس vu.whc.ir می‌باشد. مراجعه مستمر به این سامانه باعث اطلاع به‌هنگام از رخدادها و اطلاعیه‌های مختلف، و زمینه‌ساز موفقیت هرچه بیشتر طلاب غیرحضوری در فرایندهای تحصیلی است. این مراجعه مستمر، یقیناً باعث کاهش نیاز طلاب به ثبت انواع درخواست‌ها و یا صرف زمان برای برقراری تماس برخط یا تلفنی خواهد شد.

ح) جدول زمانی پاسخ‌گویی برخط و تلفنی: