مرکز آموزشهای غیر حضوری

برگزاری جلسه مشترک با مدیران مؤسسه بین المللی المرتضی (سلام الله علیه)

شناسه خبر : 123113

1401/03/05

تعداد بازدید : 96

برگزاری جلسه مشترک با مدیران مؤسسه بین المللی المرتضی (سلام الله علیه)
جلسه مشترک مسؤولان مرکز آموزش‌های غیرحضوری با مسؤولان مؤسسه بین المللی المرتضی (علیه السلام) برگزار شد.

این جلسه در روز چهارشنبه (21 اردیبهشت 1401) با حضور مدیر داخلی مؤسسه بین المللی المرتضی حجت الاسلام والمسلمین داودی، معاون آموزش حجت الاسلام والمسلمین رمضانی و معاون پژوهش مؤسسه حجت الاسلام والمسلمین محمدی برگزار شد. حجت الاسلام و المسلمین طباطبائی نژاد ضمن خیرمقدم به حضار، برگزاری موفق دوره آموزش زبان های خارجی به صورت مجازی توسط معاونت فرهنگی تربیتی مرکز آموزشهای غیرحضوری را دستاورد ارزشمندی دانست و از تلاش های معاونت محترم فرهنگی تربیتی حجت الاسلام و المسلمین صانعی تقدیر و تشکر نمود.
ایشان در ادامه ضمن استقبال از همکاری مدیران مؤسسه بین المللی المرتضی (علیه السلام) در راستای آموزش زبان های خارجی برای خواهران طلبه، تاکید نمود: راهکارهایی جهت عملیاتی سازی تفاهم نامه و انتخاب روش هایی جهت سهولت در آموزش زبان های خارجی برای خواهران طلبه اتخاذ گردد.
در ادامه حجت الاسلام داوودی ضمن تشکر از برگزاری جلسه و اهتمام ویژه مدیران مرکز آموزشهای غیرحضوری نسبت به آموزش زبان های خارجی، کادر سازی در امور تبلیغ و گسترش چتر آموزش برای همه طلاب اعم از برادران و خواهران را از اهداف و رسالت های مؤسسه المرتضی دانست.
ایشان همچنین ویژگی ذاتی خانم ها، حضور پررنگ در خانه و فعالیت در عرصه فضای مجازی را بهترین فرصت دانست و گفت: هم اکنون در فضای مجازی منابع دست اول شیعه، و کتاب هایی نظیر رساله امام خمینی (رحمت الله علیه) به عنوان الگوی انقلاب و مرجع شناخته شده در جهان، متاسفانه به زبان انگلیسی ترجمه نشده و یا بسیار نادر می باشد و لازم است حوزه های علمیه ورود جدی نسبت به این امر داشته باشند.
در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین رمضانی، طی گزارشی اجمالی از ثبت نام و پذیرش زبان آموزان برای شرکت در اولین دوره آموزش زبان های خارجی برای خواهران طلبه با همکاری معاونت فرهنگی تربیتی مرکز آموزش های غیرحضوری از اسفند ماه 1400 خبر داد و اظهار داشت: افتتاحیه این دوره 20 اردیبهشت 1401  بوده و دوره به صورت آزمایشی هم اکنون در حال برگزاری می باشد
معاون آموزش مؤسسه بین المللی المرتضی، ضمن اشاره به آغاز دوره جدید از 10 تیرماه 1401، خاطر نشان کرد: برنامه ریزی ها و زیرساخت های لازم انجام شده است و  ان شاء الله لوح اطلاع رسانی، رونمایی و انتشار داده خواهد شد و پس از اخذ آزمون جامع، دوره جدید آموزش زبان های خارجی برای خواهران طلبه به صورت مجازی آغاز خواهد شد.
حجت الاسلام محمدی معاون پژوهش مؤسسه المرتضی نیز در این دیدار ضمن تشکر از برگزاری جلسه، خلأ تولید و ارائه متون اصلی شیعه به زبان های غیرفارسی و همچنین کمبود مبلغان مسلط به زبان مقصد جهت بیان این محتوا را به عنوان دو خلأ مهم مطرح نمود. ایشان ضمن اشاره به تجربه تبلیغی خود در خارج از کشور، استقبال زنان نسبت به مذهب و تفکر اسلامی و شیعی را بیشتر از مردان دانست. وی اثرگذاری بیان مطالب با موضوع زنان توسط خود خانم ها را بیشتر از بیان آن توسط مبلغان مرد دانست و تاکید نمود: بسیار ضروری است که مدیران دو مجموعه با همکاری و تعامل،  بستر سازی جهت آموزش زبان های خارجی برای خواهران طلبه در سراسر کشور را در دستور کار خود قرار دهند.  
در  ادامه این نشست حجت الاسلام صانعی ضمن تشکر از حسن همکاری مسئولان محترم مؤسسه بین المللی المرتضی (سلام الله علیه) به ارائه گزارش اجمالی از فرایند برگزاری مطلوب و نتایج ارزشمند حاصل شده از دوره های آموزش زبان های خارجی توسط مرکز آموزش های غیر حضوری پرداخت و ظرفیت ایجاد شده را به عنوان یک سرمایه حوزوی معرفی نمود و اظهار داشت: در شرایط کنونی لازم است  مراکز فرهنگی همسو، با رعایت اصول و سیاستهای حاکم هم افزایی بیشتری داشته و نسبت به گسترش معارف توحیدی در سطح بین الملل، اقدامات تاثیرگذارتری را پیش بینی و اجرایی نمایند.
وی با اعلام آمادگی معاونت فرهنگی تربیتی مرکز آموزش های غیر حضوری جهت همکاری با مؤسسه محترم المرتضی (سلام الله علیه) بر اساس تفاهم نامه منعقده، اظهار داشتـ پس ازدریافت لوح ثبت نام، ان شاء الله  همانند گذشته اطلاع رسانی حداکثری صورت خواهد گرفت.