مرکز آموزشهای غیر حضوری

تجلیل از اساتید نمونه مرکز آموزش‌های غیرحضوری

شناسه خبر : 122266

1401/02/12

تعداد بازدید : 112

تجلیل از اساتید نمونه مرکز آموزش‌های غیرحضوری
طی مراسمی با حضور سرپرست حوزه‌های علمیه خواهران، از اساتید نمونه مرکز آموزش‌های غیرحضوری تقدیر شد.

در آستانه شهادت استاد شهید مرتضی مطهری (رضوان الله علیه) و گرامی‌داشت روز معلم، مراسم تجلیل از اساتید  نمونه مرکز آموزش‌های غیرحضوری حوزه‌های علمیه خواهران با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی فاضل سرپرست حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام دکتر طباطبائی‌نژاد سرپرست مرکز آموزش‌های غیرحضوری و هم‌چنین معاونان این مرکز در سالن شهید سلیمانی مرکز مدیریت برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام دکتر طباطبائی‌نژاد از حضور سرپرست حوزه‌های علمیه خواهران، اساتید محترم، و سایر مدعوین به‌ ویژه خانواده مکرم استاد گرانقدر مرحوم حجت الاسلام و المسلمین ترابی (رحمت الله علیه) تشکر نمود و با اشاره به روایتی از رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) که فرموده است: «خداوند و فرشتگانِ او و حتى مور در لانه‌اش و ماهى در دريا، بر كسى كه به مردم خير و خوبى بياموزد درود مى‌فرستند»، اظهار داشت: از این‌رو ما نیز به تبعیت از خداوند متعال و فرشتگان الهی بر خود فرض می‌دانیم قدردان تلاش‌ها و مجاهدت اساتید محترم باشیم.  

سرپرست مرکز آموزش‌های غیرحضوری در ادامه گفت: این جلسه به پاس ارزش نهادن به مقام اساتید در آستانه سالروز شهادت متفکر بزرگ آیت الله مطهری (رضوان الله علیه) و در اوقات پایانی ماه میهمانی خداوند تشکیل شده است. وی افزود: به همت معاونت‌های آموزش، پژوهش و تولید محتوا از مجموع حدود 90 استادی که در سال تحصیلی 1400 ـ 1401 در بخش‌های مختلف با مرکز آموزش‌های غیرحضوری همکاری داشته‌اند، با توجه به بضاعت مرکز از 12 نفر از اساتید نمونه دعوت شده است.  

در ادامه مراسم، اساتید حاضر در جلسه به بیان نقطه‌نظرات و پیشنهادات خود در امور آموزش غیرحضوری و پیش‌نیازهای لازم در این زمینه پرداختند و انگیزه‌سازی در بین خواهران طلبه را بسیار مهم ارزیابی کردند.
در بخش بعدی مراسم نیز حجت‌الاسلام والمسلمین فاضل، سرپرست حوزه‌های علمیه خواهران به سخنرانی پرداخت و ضمن تقدیر از فعالیت‌های اساتید در زمینه آموزش‌های غیرحضوری فعالیت در این عرصه را بسیار مشکل‌تر از آموزش حضوری عنوان کرد.

وی با بیان این‌که بحث انگیزشی و انگیزه‌ دهی در آموزش غیرحضوری بسیار مهم و در اولویت است، اظهار داشت: در همین راستا ضروری است ضمن بهره‌مندی از اساتید موجود و حفظ کیفیت دروس، فعالیت‌ها با استفاده از اساتید جدیدتر و دارای قابلیت‌های بیشتر ادامه پیدا کند.

سرپرست حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به قابلیت‌های سامانه مدرس و تشکر از دست اندرکاران تولید این سامانه، افزود: این سامانه دارای ویژگی‌های خوبی است و می‌طلبد استفاده کافی از این سامانه در همه عرصه‌های آموزشی و پژوهشی صورت پذیرد و برای موفقیت در این مسیر باید در عرصه مدیریت به‌روز باشیم و از امکانات و فناوری‌ها به نحو احسن استفاده کنیم.

وی در پایان با تأکید بر آموزش و ارتقای اساتید و طلاب در مرکز آموزش‌های غیرحضوری، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به آموزش استاندارد باید ارتقا پیدا کنیم و این مهم با برنامه‌ریزی و هزینه دقیق حاصل می‌شود و کمک خواهد کرد بتوانیم طلابی در تراز نظام و انقلاب تربیت کنیم.