مرکز آموزشهای غیرحضوری

خدمات آموزشی: الف (7) شروع زمان انتخاب واحددرسی نیمسال اول1400

شناسه خبر : 111614

1400/06/23

تعداد بازدید :

                                                                                       «بسم الله الرحمن الرحیم»

ضمن آرزوی موفقیت ؛ به اطلاع طلاب گرامی می رساند: زمان انتخاب واحد نیمسال اول 401-400 از تاریخ  1400/6/24 آغاز می گردد؛ لذا جهت اخذ واحد ؛ مطابق مقطع و سال ورود اعلام شده در تقویم تحصیلی اقدام نمایید.

رعایت نکات ذیل الزامی است:

1.جهت انتخاب واحد از طریق پرتال کوثرنت > ورود به سامانه ها > سامانه آموزش > گزینه انتخاب واحد اقدام گردد.

2.سرفصل و ارزشیابی دروس نیم سال اول ، در سایت اطلاع رسانی مرکز آموزش های غیر حضوری به نشانی vu.whc.ir> نوار بالای صفحه > منوی امور آموزشی > گزینه سرفصل و ارزشیابی دروس قابل مشاهده است. ضمنا در اطلاعیه های آموزشی واقع در سایت مرکز آموزش های غیر حضوری نیز اطلاع رسانی گردیده است ؛ مطابق مقطع ، رشته ، سال ورود خود اقدام به انتخاب درس نمایید.

3.حداقل انتخاب واحد مجاز مقطع  سطح دو، 12 و حداکثر 20 واحد و مقطع سطح سه حداقل10 و حداکثر14 واحد می باشد. درصورتی که طلبه کمتر از حداقل واحد مجاز انتخاب نماید، انتخاب واحد وی بصورت خودکار بعد از چند روز حذف خواهد شد. ( طلابی که واحدهای باقیمانده آنها کمتر از حد مجاز است و یا طلابی که بعلت عدم ارائه دروس باقیمانده ، کمتر از حد مجاز انتخاب واحد نموده اند از این قاعده مستثنی می باشند).

4.پس از انتخاب واحد با رعایت  حداقل  و حداکثرواحد مجاز  حتما تایید نهایی انجام شود؛ در غیر این صورت انتخاب دروس لغو خواهد شد.

5.طلاب معدل الف؛ می توانند ؛ در مقطع سطح دو 4 واحد بیشتر و در مقطع سطح سه  2 واحد بیشتر از سقف مجاز ؛ انتخاب واحد انجام دهند و جهت انجام این کار لازم است؛  عنوان و کد درس مورد نظر را ، در پرتال کوثرنت > رواق > گروه ها > گروههای عضو > گروه خدمات آموزشی مرکز آموزش های غیرحضوری>  دسته بندی سوالات مربوط به انتخاب واحد ، ارسال نموده و پس از بررسی و تایید ، توسط کارشناس، درس ثبت خواهد شد.

6.وضعیت پرونده طلابی که در نیمسال دوم 400-99 مشروط شده (معدل کمتر از 14) در مقطع  سطح 2  مجاز به انتخاب بیش از 14 واحد درسی و در مقطع سطح سه مجاز به انتخاب بیش از 10 واحد درسی نخواهند بود. در صورت عدم رعایت مطابق نظر کارشناس، انتخاب واحد تغییر یا حذف خواهد شد.

7.پس از انتخاب واحد ؛ با شروع سال تحصیلی (3 مهر 400) ؛ لیست دروس در صفحه خانگی قابل مشاهده خواهد بود.

8.حضور و غیاب کلاس های برخط ؛ مطابق آیین نامه پژوهشی انجام خواهد شد.

9.کلاس های برون خط ؛ مطابق تعداد واحد درس ، دارای جلسات اسکورم (بسته های الکترونیکی درس) است ؛ شرکت در این جلسات الزامی بوده و جهت اخذ مجوز امتحان لازم است70 درصد از کل جلسات اسکورم و جهت کسب نمره فعالیت ؛ جلسات 70 تا 100 درصد باقی مانده را شرکت نمایند ؛ آخرین مهلت کسب مجوز در تقویم تحصیلی ذکر شده و این تاریخ قابل تمدید نخواهد بود.

10.برای انتخاب واحد حتما از لپ تاپ یا کامپیوتر استفاده نمایید.

11.انتخاب حوزه امتحان کتبی در این نیمسال استثانا منتفی است.

12.زمان انتخاب واحد و حذف و اضافه طلاب مهمان به غیرحضوری و انتقالی ؛ مطابق زمانبندی انتخاب واحد غیرحضوری است.

13.پرونده طلابی که در این نیمسال وضعیت تحصیلی اعم از انتخاب واحد یا مرخصی تحصیلی، مشخص ننموده اند، در تاریخ 400/07/22 راکد خواهد شد.

14.درصورت بروز هرگونه مشکل در انتخاب واحد، از طریق پیام در پرتال کوثرنت > رواق > گروه ها > گروههای عضو > گروه خدمات آموزشی مرکز آموزش های غیرحضوری>  دسته بندی سوالات مربوط به انتخاب واحد ، مشکل خود را مطرح نموده تا کارشناسان این بخش نسبت به رفع آن در اسرع وقت اقدام نمایند.

جهت آشنایی با ضوابط تحصیل در مرکز آموزشهای غیرحضوری کلیک فرمائید.

                                    
«وفقکم الله فی الدارین »