مرکز آموزش های غیر حضوری

خدمات آموزشی - شروع زمان انتخاب واحد نیمسال دوم با ذکر نکات مهم

شناسه خبر : 103448

1399/11/21

تعداد بازدید : 1961

بسمه تعالی
به اطلاع طلاب گرامی می رساند: با توجه به شروع زمان انتخاب واحد نیمسال دوم طلاب غیرحضوری از مورخ 99/11/22 ، خواهشمند است نسبت به اخذ واحد براساس زمانبندی اعلام شده اقدام نمایید

در هنگام انتخاب واحد، لازم است به نکات ذیل دقت فرمایید:

- طلابی که قصد انتخاب واحد برای نیم سال دوم 99 را دارند لازم است در مهلت مقرر نسبت به انتخاب واحد دروسی که در ترم دوم  99 ارائه می شود از طریق پرتال کوثر نت > ورود به سامانه ها > سامانه آموزش > گزینه انتخاب واحد اقدام نمایند.

ـ سرفصل و ارزشیابی دروس انتخابی نیم سال دوم ، در سایت اطلاع رسانی مرکز آموزش های غیر حضوری به نشانی> نوار بالای صفحه > گزینه امور آموزشی > گزینه سرفصل و ارزشیابی دروس > قابل مشاهده است. ضمنا در اطلاعیه های آموزشی واقع در سایت مرکز آموزش های غیر حضوری نیز این موارد اطلاع رسانی گردیده است.

ضمنا هرچند امتحانات پایان نیمسال بصورت برخط ارائه می شود ولی جهت انجام فرآیند اجرایی ، تعیین حوزه امتحانینیز الزامی می باشد .به همین منظور طلاب سطح2 حوزه امتحانی (قم-قم- مرکز آموزشهای غیرحضوری سطح2)و طلاب سطح3( قم -قم - مرکز آموزش های غیرحضوری سطح3) را انتخاب نمایند. در غیراین صورت از امتحانات محروم خواهند شد.

1-در هنگام انتخاب واحد حتما تایید نهایی انتخاب واحد را انجام دهند و حداقل  و حداکثرواحد مجاز را نیز رعایت نمایند.درصورتی که طلبه کمتر از حداقل واحد مجاز انتخاب نماید، انتخاب واحد وی بصورت خودکار بعد از چند روز حذف خواهد شد.( طلابی که واحدهای باقیمانده آنها کمتر از حد مجاز است و یا طلابی که بعلت عدم ارائه دروس باقیمانده ،کمتر از حد مجاز انتخاب واحد نموده اند از این قاعده مستثنی می باشند).

2. حداقل انتخاب واحد مجاز برای طلاب سطح دو، 12 واحد و حداکثر 20 واحد و طلاب معدل الف 24واحد ، و برای طلاب سطح 3حداقل10 واحد و حداکثر14 واحد و طلاب معدل الف تا 16 واحد می باشد.

نکته: طلاب معدل الف  سطح 2، جهت اخذ 4 واحد بیشتر از 20 واحد و طلاب سطح3 ، جهت اخذ  2 واحد بیشتر از 14 واحد باید ضمن ذکر درس مورد نظر، از طریق پرتال کوثر نت> گروهها> گروه های عضو> گروه خدمات آموزشی > دسته بندی انتخاب واحد ، درخواست خود را  ذکر نمایند تا توسط کارشناس بررسی و انتخاب گردد.

ـ طلاب سطح 2  که ترم اول 99 مشروط شده اند ( معدل کمتر از 14) مجاز به انتخاب بیش از 14 واحد درسی  و همچنین طلاب سطح 3 در صورت مشروطی در ترم اول  مجاز به انتخاب بیش از 10 واحد درسی نخواهند بود.

- جهت اخذ مجوز امتحاناتِ دروس انتخابی نیمسال دوم 99، لازم است اسکورم کلیه دروس انتخابی -  که دارای اسکورم می باشند - را تا تاریخ مذکور در تقویم تحصیلی به حد نصاب برسانید و این زمان قابل تمدید نخواهد بود.

3- در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده در بند2، مطابق نظر کارشناس، انتخاب واحد شما تایید یا تغییر یا حذف خواهد شد.

4-حتما می بایست برای انتخاب واحد و انتخاب حوزه امتحانی از لپ تاپ یا کامپیوتر استفاده نمایید.

5- زمان انتخاب واحد و حذف و اضافه و نیز تعیین حوزه امتحانی کتبی طلابی که از حضوری مهمان غیرحضوری و همچنین طلاب تغییر دوره شده به غیرحضوری شدهاند مطابق زمانبندی انتخاب واحدغیرحضوری است.

ـ درصورت بروز هرگونه مشکل در انتخاب واحد، از طریق پیام در پرتال کوثرنت > رواق > گروه ها > گروههای عضو > گروه خدمات آموزشی مرکز آموزش های غیرحضوری>  دسته بندی سوالات مربوط به انتخاب واحد، مشکل خود را مطرح نموده تا کارشناسان این بخش نسبت به رفع آن در اسرع وقت اقدام نمایند..