نگاهی گذرا به فتنه 88 و نقش ولایت ‌فقیه در شکست آن

شناسه نوشته : 27328

1398/10/08

تعداد بازدید : 61

نگاهی گذرا به فتنه 88 و نقش ولایت ‌فقیه در شکست آن
ده سال از فتنه عمیق و بی‌سابقه 88 که پس از برگزاری انتخابات دهم ریاست‌ جمهوری بروز کرد، گذشت؛ فتنه‌ای که 20 سال روی آن برنامه‌ریزی و طراحی‌های دقیق شیطانی انجام شده بود و با آن که مستکبران عالم همه تخم‌مرغ‌های خود را در یک سبد چیده بودند و همه یاران علنی و مخفی خود را به کار گرفتند، در برابر رهبر حکیم انقلاب اسلامی و ملت ایران مغلوب شدند.

ده سال از فتنه عمیق و بی‌سابقه 88 که پس از برگزاری انتخابات دهم ریاست‌ جمهوری بروز کرد، مي گذرد؛ فتنه‌ای که 20 سال روی آن برنامه‌ریزی و طراحی‌های دقیق شیطانی انجام شده بود و با آن که مستکبران عالم همه تخم‌مرغ‌های خود را در یک سبد چیده بودند و همه یاران علنی و مخفی خود را به کار گرفتند، اما چه شد که فتنه‌ای چنین سهمگین، دقیق و عمیق، 8 ماه پس از آغاز با شکستی مفتضحانه برای تمام فتنه‌گران و حامیانشان روبه‌رو شد؟ تدابیر چه کسی موجب شد آنها به هیچ‌یک از اهداف شوم خود دست نیابند؟ چه شخصیتی مردم و حتی آن افرادی که فریب دروغ بزرگ تقلب را خوردند آگاه کرد؟ و که بود آن ‌کس که اسلام و ایران را از گردنه‌ای صعب‌العبور به سلامت گذراند؟ بی‌شک رهبرمعظم انقلاب اسلامي مدظله العالي ناخدای کشتی توفان‌زده انقلاب اسلامی بودند که با تدابیر الهی و اسلامی‌شان نظام را به سلامت به ساحل امن و آسایش رساندند.

تدابیر حضرت معظم‌له برای مهار فتنه

1-آگاهی بخشی:فتنه‌ای چنین عظیم اگر در هر کشور و نظامی رخ می‌داد، بدون هیچ تردیدی موجب سرنگونی آن نظام و ویرانی آن کشور می‌شد. تمام دنیای کفر، ضدانقلاب داخلی و خارجی، صهیونیزم بین‌الملل، گروهک‌های تروریست و ملحد در کنار کسانی در داخل که سابقا تا حد ریاست قوای کشور و ریاست دولت جمهوری اسلامی در راس امور مملکتی بودند قرار گرفتند و اوضاع مانند جنگ جمل شده بود.

برخی چون صدر اسلام این شبهه برای شان پیش آمده بود که فلانی و فلانی که علیه نظام قد علم کرده‌اند، پیش از این جزء مسۆولان بلندپایه كشور بوده‌اند پس ممکن است آنها حق باشند؛ اما به مرور زمان نقاب از رخ مدعیان برافتاد و همه پی بردند حق با نظام اسلامی است. فرمایشات رهبر بزرگوار انقلاب و روشنگری‌های حضرت معظم‌له، دلیل اصلی آگاهی ملت بود که موجب شد بسیاری از حامیان پاک‌طینت کاندیداهای مغلوب که تصور کرده بودند نظام به رای‌شان خیانت کرده است، به اشتباه خود پی ببرند.

2-استراتژی رفع شبهه تقلب:پس از برگزاری شکوهمند انتخابات و معلوم شدن نتایج آرا، 2 تن از کاندیداهایی که موفق به کسب آرای ملت نشده بودند، بدون هیچ سند و مدرکی ادعا کردند در انتخابات تقلب شده است و اگر تقلب نمی‌شد، رئیس‌جمهور می‌شدند.

پس از ایجاد این شبهه تاریخی و بی‌سابقه در دوران انقلاب، رهبر حکیم انقلاب دستور دادند 10‌درصد صندوق‌های رای مجددا شمارش شوند تا اگر تغییری در نتایج حاصل آمد، تمام صندوق‌ها بازشماری شوند، اما با آن که این کار انجام شد و تلویزیون نیز بازشماری آرا را پخش کرد، نامزد‌های مغلوب حتی به جلسه بازشماری آرا هم نرفتند که نشان از آن داشت که خود بهتر می‌دانند در انتخابات جمهوری ‌اسلامی اصلا امکان تقلب وجود ندارد. بدین ‌ترتیب شبهه تقلب رفته - ‌رفته‌ زیر سوال رفت و پس از آنکه شکست‌خوردگان حتی نتوانستند یک مدرک برای اثبات ادعاهای شان رو کنند، اصلا خودشان هم دیگر چنین ادعایی را تکرار نکردند.

3-تشکیل دادگاه افکار عمومی به جای دادگاه قضایی:بلافاصله پس از قانون‌شکنی‌های 2 نامزد شکست‌خورده که منجر به خسارات مالی و جانی هم شده بود و ناامنی به وجود آورده بود، بسیاری افراد عقیده داشتند باید با سران فتنه برخورد شدید قضایی شده و اشد مجازات برای آنها در نظر گرفته شود. با توجه به اتهامات فراوان و جرائم هر روزه، سازمان‌یافته و اثبات‌شده سران فتنه نیز می‌شد آنها را دستگیر و محاکمه کرد اما در اینجا نیز تدبیر رهبر هوشمند انقلاب این بود که سران فتنه باید در دادگاه افکار عمومی ملت ایران محاکمه شوند و حکم‌شان هم توسط مردم صادر گردد. درستی این استراتژی دقیق و هوشیارانه هم تنها پس از 8 ماه از آغاز فتنه نمایان شد و پس از فجایع روز عاشورا توسط حامیان فرقه سبز، همه مردم ایران، غیرتمندانه در روز‌های 9 دی و 22 بهمن به خیابان‌ها ریختند و 50 میلیون نفر در نهم دی‌ماه و 50 میلیون نفر نیز در بیست و دوم بهمن‌ماه، حکم نابودی و دفن فتنه و افراد آلت فعل آمریکا و اسرائیل و انگلیس را صادر کردند.

4-تدبیر شناخت كامل چهره فتنه‌جویان و سران فتنه:اگر از همان ابتدا با کاندیداهای ناکام انتخابات و حامیانشان برخورد بازدارنده شدید صورت می‌گرفت، ملت از شناخت چهره‌ واقعی سران فتنه و حامیان پلیدشان بازمی‌ماند اما با این استراتژی رفت- ‌رفته معلوم شد آبشخور این تحرکات کجاست. در روز قدس، حامیان سران فتنه با شکستن احترام ماه خدا، اقدام به روزه‌خواری علنی کرده و شعار «نه غزه نه لبنان» سر دادند؛ 13 آبان، فریاد كردند قبله آمالشان آمریکاست؛ 16 آذر به تمثال مبارک حضرت امام خمینی روحی له ‌الفداء جسارت و بی‌احترامی شد و 6 دی مصادف با عاشورای حسینی، شد آنچه نباید می‌شد. اینجا بود که همه مردم اعم از کسانی که حتی تا آن روز حق را به کاندیداهای ناکام می‌دادند و مردم عادی عاشق حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام آن افراد پلید را شناختند و 9 دی خروشیدند و این روز، یوم‌الدفن فتنه و فتنه‌گران شد. تدبیر شناخت واقعیت فتنه و فتنه‌گران یکی از مهمترین تدابیر رهبر حکیم انقلاب بود که موجب شد عمق فتنه و خباثت و پلیدی فتنه‌جویان به‌طور کامل نمایان شود و کاندیداهای مغلوب توسط ملت انقلابی ایران به زباله‌دان تاریخ بیفتند

منبع: تبيان