قرآن حکیم پرفروش شد

شناسه نوشته : 18188

1395/02/20

تعداد بازدید : 614

قرآن حکیم پرفروش شد
قرآن حکیم که در غرفه انتشارات اسوه در بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران ارائه شده است، از آثار پرفروش نمایشگاه کتاب به شمار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، انتشارات اسوه از مهمترین ناشران در حوزه چاپ قرآن است که سابقه‌ای طولانی در چاپ و نشر قرآن و کتاب‌هایی با موضوعات دینی دارد. این ناشر با ارائه بیش از ۷۰نوع قرآن و ده‌ها عناوین دینی در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور یافته است.

هدیه متوسط این قرآن‌ها از ۳۰هزار تا ۱۵۰هزار تومان را شامل می‌شود و همه آنها با تخفیف ۱۰تا ۴۰درصد ارائه می‌شوند.

طی روزهای گذشته در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران، قرآن حکیم با ترجمه و تفسیر، قرآن با ترجمه استاد فولادوند و بهرام‌پور نیز از سوی مخاطبان مورد توجه قرار گرفت و عناوین پرفروش را به خود اختصاص داد.

«قرآن حکیم» با قلم نیریزی بوده و نسبت به چاپ‌های نخستین خود تغییراتی در صفحه‌بندی، چینش کلمات و ... انجام شده و قرائت آن را سهل‌تر کرده است. از ویژگی‌های این قرآن می‌توان به شیوه رسم‌المصحف، علامت‌گذاری به شیوه آسان و متمایز کردن حروف ناخوانا به صورت رنگی(قرمز) برای سهولت در قرائت اشاره کرد.

همچنین این قرآن دارای ترجمه آیت‌الله مکارم‌شیرازی بود و با شرح و تفسیر آیات منتخب به صورت موجز و مختصر در صفحه مقابل(سمت چپ) آن با ذکر مأخذ که بر مبنای ده‌ها تفسیر معتبر شیعه و با تأکید بر تفاسیر شریف «المیزان»، «نمونه» و «اطیب‌البیان» تنظیم و ویرایش علمی و ادبی شده است. دارا بودن فهرست موضوعی اجمالی شامل نکات، توضیحات و شرح آیات و دارا بودن فهرست موضوعی و تفصیلی شرح آیات از ویژگی‌های دیگر این قرآن است.

کمترین هدیه قرآن مربوط به قرآن با قطع پالتویی و ترجمه آیت‌الله العظمی مکارم‌شیرازی است که با جلد چرمی بوده و با هدیه ۱۲هزار تومان به مخاطبان ارائه می‌شود. این قرآن به دلیل قطع و هدیه پایین آن مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است.

«تبیین‌الکافی فی مرآت العقول والوافی» شرح یکی از کتب اربعه است که شامل ۳۰جلد است، این اثر حاوی متن شریف کافی همراه با شرح علامه محمدباقر مجلسی در «مرآت‌العقول» است که با نسخه‌های پیشین تطبیق داده شده و نیز بعد از آن بیانات علامه فیض کاشانی در کتاب شریف «الوافی» تلخیص شده و بعد از بیان علامه مجلسی، از سوی بهراد جعفری (از شاگردان استاد مرحوم علی‌اکبر غفاری)، آورده شده است.

یادآور می‌شود، بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است» تا ۲۵اردیبهشت‌ماه در شهر آفتاب برپا است.