طرح هزاران ختم قرآن برای سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان

شناسه نوشته : 18171

1395/02/19

تعداد بازدید : 368

طرح هزاران ختم قرآن برای سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان
شانزدهمین دوره طرح هزاران ختم قرآن به نیت سلامتی و تعجیل در ظهور امام زمان(عج) از یکشنبه 19 اردیبهشت ماه مصادف با اول ماه شعبان از سوی رادیو قرآن برگزار می‏‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، محمدحسین محمدزاده، مدیر رادیو قرآن از برگزاری شانزدهمین دوره ختم قرآن کریم خبر داد و گفت: در راستای ترویج فرهنگ انتظار و دعا برای تعجیل در فرج منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) و با توجه به اهمیت و برکات ختم قرآن از جمله اجابت قطعی یک دعا برای ختم کننده و اینکه بالاترین دعاها و عبادت‌ها، انتظار فرج خوانده شده است، رادیو قرآن امسال نیز با همکاری نهادهای قرآنی کشور، شانزدهمین دوره طرح هزاران ختم قرآن مجید را برگزار می‏‌کند.
وی افزود: طرح هزاران ختم قرآن از سال 1379 هر سال نیمه اول ماه شعبان، همزمان با میلاد امام زمان(عج) با هدف دعا برای سلامتی و تعجیل در فرج حضرت ولی عصر(عج) برگزار می‏‌شود و از آغاز این طرح تاکنون سازمان‏‌ها و نهادهای فرهنگی دولتی و مردم‏‌نهاد برای اجرای این طرح همکاری خوبی داشته‏‌اند.
محمدزاده با اشاره به برخی مشارکت‏ کنندگان در این طرح، گفت: این طرح به همت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع و شبکه رادیویی قرآن اجرا می شود.
مدیر رادیو قرآن درخصوص نحوه شرکت در طرح گفت: علاقه‏‌مندان برای شرکت در این طرح قرآنی می توانند از اول تا 15 ماه شعبان با شماره تلفن‏ 021- 55935757 (10 خط همزمان) همکاران مستقر در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) تماس و علاقه‏‌مندی خود را برای قرائت حداقل یک جزء از قرآن کریم به ثبت رسانند. همچنین علاقه‌مندان می‌توانند تعداد جزءهای درخواستی را با ارسال عدد به سامانه پیامک 30000114 و یا با مراجعه به سایت www.radioquran.ir نام خود را در طرح هزاران ختم قرآن مجید به نیت سلامتی و تعجیل در ظهور امام زمان(عج) ثبت کنند. به عنوان مثال: (عدد 1 یک جزء است و عدد 30 ختم کل قرآن کریم است).
محمدزاده افزود: رادیو قرآن و شبکه‏‌های دیگر رادیویی و تلویزیونی نیز در جهت اطلاع‏‌رسانی از این طرح به طور همزمان اقدام به تولید و پخش برنامه‏‌هایی ویژه خواهند کرد که از جمله آنها آنونس و تیزر تبلیغ طرح و نیز برنامه‏‌های محتوایی با موضوع مهدویت است.
مدیر رادیو قرآن در پایان تصریح کرد: بیایید با هدیه یک شاخه گل از قرآن، یعنی قرائت حداقل یک جزء در طرح هزاران ختم قرآن کریم برای سلامتی و تعجیل در فرج امام عصر(عج) شرکت کنیم.

عضویت در خبرنامه