پیشنهاد نامگذاری سالن‌های نمایشگاه کتاب به نام بزرگان دین

شناسه نوشته : 18170

1395/02/19

تعداد بازدید : 523

پیشنهاد نامگذاری سالن‌های نمایشگاه کتاب به نام بزرگان دین
مسئول غرفه آستان قدس رضوی در نمایشگاه کتاب تهران از ارائه بیش از ۱۵۰۰ اثر در نمایشگاه کتاب تهران خبر داد و گفت: بهتر بود سالن‌های نمایشگاه به نام بزرگان دین نامگذاری شود.

حسن آرام، مسئول غرفه آستان قدس رضوی در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)گفت: امسال در چهار بخش از نمایشگاه کتاب تهران حضور فعال داریم. در بخش عمومی ۸۰۰عنوان کتاب در ۲۰موضوع گوناگون در غرفه ۱۲۰متری ارائه شده و از این تعداد ۳۵۰عنوان آن چاپ نخست است.

وی افزود: در بخش کودک و نوجوان نیز ۴۰۰عنوان کتاب ارائه شده و از این تعداد ۱۷۰عنوان چاپ اول است و در بخش بین‌الملل ۲۴۰عنوان به زبان‌های عربی، انگلیسی، اردو و فرانسه بوده و در بخش دانشگاهی نیز ۱۵۰اثر عرضه شده است.

آرام ادامه داد: اغلب کتاب‌هایی که از سوی انتشارات آستان قدس رضوی منتشر می‌شود، دارای زمینه‌های اسلامی و معارف قرآن بوده و در سال گذشته یکی از کتاب‌های انتشارات، با عنوان «فهرست کتاب‌های فارسی شده چاپی» کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شد و کتاب «مجالس‌المؤمنین» نیز به عنوان کتاب سال حوزه انتخاب شد که اثری هفت جلدی است.

وی با اشاره به پرمخاطب‌ترین اثر این نمایشگاه طی روزهای نخست بیان کرد: بیشترین کتابی که مورد توجه قرار گرفته «اخلاق و هنر اسلامی» است، همچنین «راه روشن» نیز که موضوعی اخلاقی دارد، مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است و می‌توان آن را اثر پرفروش آستان قدس رضوی در بخش عمومی طی روزهای نخست نمایشگاه دانست.

آرام در ادامه به تغییر مکان نمایشگاه اشاره و عنوان کرد: امسال نمایشگاه کتاب تهران در مکان خوبی برگزار می‌شود و سالن‌هایی که برای این امر در نظر گرفته شده مناسب است و امیدوارم در سال‌های آینده با هماهنگی‌های بیشتر، بهتر برگزار شود.

مسئول غرفه آستان قدس رضوی با اشاره به اسامی سالن‌های نمایشگاه گفت: سالن‌های نمایشگاه به صورت لاتین نامگذاری شده‌اند که این موضوع می‌توانست با ابتکار بهتری همراه شده و به نام بزرگان دین نامگذاری شود و به صورت لاتین نباشد.