توهین به مهدویت در روزنامه سعودی!

شناسه نوشته : 18040

1395/02/05

تعداد بازدید : 399

توهین به مهدویت در روزنامه سعودی!
روزنامه سعودی عکاظ در حرکتی دین‌ستیزانه با نقل فتوای سلفی‌های حنبلی، اعتقادات شیعیان و اهل سنت در خصوص مهدویت و مهدی منتظر(عج) را خرافات دانست!
به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، عبدالله الرشید در روزنامه سعودی عکاظ نوشت: پس از پیامبر به عنوان بهترین بنده، دیگر هیچ مهدی منتظری وجود ندارد، این موضوع را شیخ عبدالله بن زاید آل محمود، مفتی سابق قطر و رئیس دادگاه‌های شرعی در رساله علمی خود مطرح کرده است.
نویسنده این مطلب با بیان این موضوع تأکید کرد که با این حال اهل سنت و شیعیان به مهدی (عج) و ظهور وی ایمان دارند.  و به صورت کلی اهل سنت و جماعت، ایمان به مهدی (عج) را واجب می‌دانند.
این نویسنده سعودی در ادامه به نقل از مفتی سابق قطر به حادثه هجوم جهیمان و پیروانش به حرم مکه در محرم ۱۴۰۰ هجری اشاره کرد و مدعی شد این ماجرا درنتیجه سلطه تفکر مهدویت بر امت صورت گرفت و منافقان برای ریختن خون مردم و پایمال کردن مقدسات از آن سوء استفاده کردند. 
این نویسنده سعودی با بیان اینکه رساله آل محمود تنها رساله وی علیه مهدویت نیست، تأکید کرد که آل محمود رساله‌های دیگری را در این زمینه دارد که در روزهای آینده بخش‌هایی از آنها را عنوان خواهد کرد. 
در نخستین روز سال ۱۴۰۰ ق یک شیخ سلفی به نام جُهیمان با معرفی شخصی به نام محمد عبدالله قحطانی به عنوان مهدی آماده شده و روز اول سال جدید در مسجد الحرام قیام کرد. این قیام مسلحانه یک هفته به طول انجامید و با کشته‌شدن ده‌ها نفر و اعدام بسیاری به پایان رسید.

عضویت در خبرنامه