کتاب «پاسخ به شبهه و پرسش» منتشر شد

شناسه نوشته : 17962

1395/01/25

تعداد بازدید : 520

کتاب «پاسخ به شبهه و پرسش» منتشر شد
پنجمین دفتر از مجموعه مهارت ‌های طلبگی با عنوان «پاسخ به شبهه و پرسش» به قلم حسین سوزنچی منتشر شد.
به گزارش خبرگزاری «حوزه»، هدف این کتاب پرداختن به برخی از نکاتی است که در فرآیند مواجهه با سؤالات و شبهات می ‌تواند مفید واقع شود. این نکات عمدتاً حالت استقرایی داشته و مواردی است که نگارنده، در مطالعه آثاری که در زمینه دفع شبهه نگاشته شده یا در جلسات پرسش و پاسخی که با جوانان (عمدتاً دانش‌ آموزان و دانشجو) داشته، با آنها مواجه گردیده است. البته کوشیده ‌ایم با تکیه بر آیات و روایات، دلایل و شواهدی بر صحت این نکات اقامه کنیم.
در یک تقسیم ‌بندی کلان، این نکات را می ‌توان به دو دسته تقسیم کرد: دسته اول نکاتی است که پیش از مواجهه با سؤال و شبهه، باید مدنظر داشته باشیم تا هنگام مواجهه، هم آمادگی لازم را داشته باشیم و غافلگیر نشویم، و هم تأثیر لازم را بر مخاطب خویش بگذاریم.
دسته دوم اموری است که در حین پاسخ گویی باید رعایت کنیم. اما پیش از ورود به این نکات، تذکری در باب تفاوت سؤال و شبهه ضرورت دارد؛ تذکری که می ‌تواند در فهم راهکارها مؤثر باشد.
کتاب «پاسخ به شبهه و پرسش» پنجمین دفتر از مجموعه مهارت ‌های طلبگی است که به قلم حسین سوزنچی در شمارگان 1000 نسخه، 88 صفحه و با قیمت 6000 تومان از سوی انتشارات فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شده است.

عضویت در خبرنامه