بررسی اعجاز علمی قرآن در همایش مصر

شناسه نوشته : 17914

1395/01/18

تعداد بازدید : 389

بررسی اعجاز علمی قرآن در همایش مصر
بیست‌‌ودومین همایش «اعجاز علمی قرآن و سنت نبوی» مصر‌، در دانشگاه «جنوب الوادی» واقع در استان «قنا»ی این کشور در حال برگزاری است.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «الأهرام»، در افتتاحیه این همایش که از دیروز 17 فروردین‌ماه، با حمایت‌ و نظارت «اشرف الشیخی»، وزیر آموزش عالی مصر آغاز شده است، «سلطان ابو عرابی»، دبیرکل اتحادیه دانشگاه‌های عربی، «عباس منصور»، رئیس دانشگاه «جنوب الوادی» استان قنا و «عبدالله المصلح»، رئیس انجمن جهانی اعجاز علمی قرآن حضور داشتند.
در همایش اعجاز علمی قرآن و سنت نبوی که تا امروز، 18 فروردین‌ماه، ادامه دارد، «مجدی عبدالغفار»، استاد دانشگاه الازهر، ضمن سخنانی چگونگی ارتباط و تعامل با قرآن را تشریح کرد.
وی افزود: حفظ متن قرآن، فهم آن، آموزش و فهماندن متن قرآن، بالابردن سطح فهم افراد از قرآن تا رسیدن به فهم کامل و سرانجام پیاده‌کردن آموزه‌های قرآنی در واقعیت زندگی افراد، 5 گام اساسی در زمینه ارتباط و تعامل با این کتاب الهی است.
عبدالغفار در ادمه به راه‌حل‌های مصون نگاه‌داشتن جوانان از تهاجم‌های فکری اشاره کرد و گفت: منزل، مسجد، مدرسه و محیط می‌توانند نقش مهمی در این زمینه ایفا کنند.
در ادامه این نشست قرآنی، «حفنی اسماعیل» معاون آموزشی و دانشجویی دانشگاه «جنوب الوادی» استان قنا سخنرانی کرد.
وی گفت: همایش اعجار علمی قرآن کریم و سنت نبوی طی 21 سال گذشته به صورت سالانه در این دانشگاه برگزار شده و این همایش پیوسته با حضور علما و اندیشمندان برجسته و متخصصان در زمینه اعجاز علمی قرآن و سنت برگزار شده است.
حنفی اسماعیل تصریح کرد: در حاشیه این همایش سالانه، همواره مسابقات دینی، فرهنگی و علمی با هدف تشویق دانشجویان به رقابت در زمینه موضوع همایش برگزار شده است.

عضویت در خبرنامه