خشم کاربران از هشتگ ضدقرآنی در توئیتر

شناسه نوشته : 17742

1394/12/18

تعداد بازدید : 571

خشم کاربران از هشتگ ضدقرآنی در توئیتر
اخیرا هشتگی به زبان عربی با عنوان (#ايات_لم_تعد_مناسبه) «آیات قرآنی که دیگر مناسب نیستند» در توئیتر راه‌اندازی شده که سبب برانگیختن مناقشاتی جدی شده و خشم کاربران منتقد را برانگیخته است.

به گزارش پایگاه خبری «Albawaba»، این هشتگ در توئیتر ایجاد شده و دلیل راه‌اندازی آن دقیقاً مشخص نیست اما جالب این است که بیشتر کاربرانی که در این هشتگ توئیت می‌کنند، نسبت به این ایده ابراز ناراحتی کرده و خشم خود را از این عمل که توهین به آیات مقدس به‌شمار می‌رود، اظهار می‌کنند.
این هشتگ با توجه به اینکه اهانت به اسلام و قرآن از سوی بسیاری یک خط قرمز جدی است، بسیار بحث برانگیز شده است.
در لابلای نظرهای منتقدان اما افراد معدودی نسبت به آیاتی که از نظر شخصی آن‌ها مناسب این زمان نیست مطالبی موهن نوشته‌اند: مثلاً یک نفر گفته که آیات تاریخی دیگر کاربردی ندارد، برخی هم آیات فقهی را زیر سؤال برده و مثلاً عنوان کرده‌اند که قانون روزه‌داری از طلوع آفتاب تا غروب دیگر برای همه کاربردی نیست زیرا مسلمانان ساکن مناطق قطبی هرگز خورشید را نمی‌بینند!
این در حالی است که کاربران آگاه با دفاع از ساحت مقدس قرآن کریم، توهین‌کنندگان را مورد هجوم قرار داده‌ و اظهار داشته‌اند که بی‌شک راه‌اندازی این هشتگ از سوی گروه‌های وابسته به داعش و رژیم صهیونیستی صورت گرفته است.

عضویت در خبرنامه