فیلم «محمد رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم» معرّف چهره واقعی اسلام است.

شناسه نوشته : 15910

1394/06/08

تعداد بازدید : 943

فیلم «محمد رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم» معرّف چهره واقعی اسلام است.
مجیدی در نشست خبری جشنواره فیلم مونترال کانادا گفت: فیلم «محمد رسول الله(ص)» نشان می دهد که اسلام دین صلح و دوستی است.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)مجید مجیدی، کارگردان کشورمان در نشست خبری روز گذشته خود در جشنواره فیلم مونترال کانادا درباره فیلم «محمد رسول الله(ص)» گفت: این فیلم اولین بخش از یک سه گانه در خصوص زندگی رسول مکرّم اسلام است و هدف از ساخت آن، اصلاح چهره برحق اسلام در جهان است.

وی با بیان اینکه هدف این فیلم اصلاح چهره بر حق اسلام در جهان است، افزود: فیلم محمد(ص) تلاش می کند اسلام را به عنوان دین صلح، دوستی و عشق معرفی کند.

مجیدی گفت: متاسفانه در حال حاضر، چهره ای که از اسلام ارائه می شود، چهره ای تندرو، متعصبانه و خشن است و این چهره حقیقی اسلام نیست. اقدامات وحشیانه گروه های تروریستی که تحت پوشش نام اسلام فعالیت می کنند، هیچ ارتباطی به این دین ندارد. اسلام دین صلح، دوستی و عشق است و من هم تلاش کردم این مطلب را در فیلم ام به نمایش بگذارم.
این فیلم که پرهزینه ترین فیلم سینمای ایران است روز پنجشنبه در سراسر ایران شروع به نمایش کرد و در همان ابتدا تحسین مخاطبان اولیه را برانگیخت.

بررسی فیلم «محمد رسول الله» در «پانوراما»
برنامه «پانوراما» از شبکه المنار لبنان ساعت 20:30 به وقت بیروت و 22:00 به وقت تهران پیرامون فیلم سینمایی «محمد رسول الله(ص)» با حضور «غسان مسعود»، بازیگر سوریه ای مشهور سینما، تئاتر و تلویزیون جهان عرب و استاد هنر در دانشگاه و بازیگر فیلم نقش «صلاح الدین» و «نبیل الحلفاوی»، بازیگر مشهور مصری سینما، تلویزیون و تئاتر شب گذشته، 5 شهریور به بحث پرداخت.

بر اساس این خبر، عوامل برنامه «پانوراما» تلاش داشتند تا مجید مجیدی، کارگردان فیلم سینمایی «محمد رسول الله(ص)» در برنامه حضور داشته باشد که وی در حال حاضر به دلیل اکران فیلم در جشنواره مونترال کانادا حضور دارد. این در شرایطی است که بازیگران این فیلم نیز در جشنواره حضور دارند.

در ادامه این خبر آمده؛ طی روزهای گذشته به شکل های مختلف برخی از رسانه ها با دادن نسبت های دروغ به فیلم تلاش کردند تا پیام و مفهوم اصلی فیلم را تحت تاثیر خود قرار دهند؛ فیلمی که به گفته مجیدی اصلی ترین پیامش وفاق جهانی را در برمی گیرد. به طور مثال دانشگاه الازهر در مصر در شرایطی به نشان دادن چهره پیامبر در فیلم واکنش نشان داده که در فیلم چنین تصویری وجود نداشته است.

نوشته های مرتبط

عضویت در خبرنامه