آموزه های طب سنتی کودکانه شد.

شناسه نوشته : 15621

1394/05/08

تعداد بازدید : 1274

آموزه های طب سنتی کودکانه شد.
معاون طب سنتی با رونمایی مجموعه فلش کارت های آموزشی «حکیم یار» برای کودکان گفت: گروه سنی کودکان ۵ تا ۱۱ سال به زبان ساده سبک زندگی سالم را براساس آموزه های طب سنتی فرا می گیرند.
به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، محمود خدادوست در مراسم رونمایی مجموعه فلش کارت های آموزشی «حکیم یار» برای گروه سنی کودکان 5 تا 11 سال عنوان کرد: بیشترین پیام طب سنتی ایرانی، حفظ تندرستی و اصلاح سبک زندگی است و امروزه بار بیماری های مزمن در کشور بسیار قابل توجه است و طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت مهمترین علت بسیاری از مشکلات بیماری های مزمن و غیرواگیر سبک زندگی نادرست است.
 
 
خدادوست با بیان اینکه در پیام های طب سنتی ایرانی، اصلاح سبک زندگی در اولویت برنامه های طب ایرانی است، گفت: امروز با همکاری انجمن علمی طب سنتی ایران از مجموعه هایی که در اصلاح سبک زندگی کمک کننده خواهد بود رونمایی شد.
وی با ابراز "باید سبک زندگی را از سنین پایین شروع کنیم" گفت: مجموع فلش کارت های آموزشی «حکیم یار» به زبان ساده سبک زندگی سالم را براساس آموزه های طب سنتی ایران و آموزه های اسلامی ترویج می دهد.

معاون طب سنتی اظهار کرد: امیدواریم با گنجاندن این آموزش ها در سیستم شبکه های بهداشتی درمانی کشور، آموزش های بلوک های بهورزی و نیز در کتاب های مدارس بتوانیم به اصلاح سبک زندگی مردم براساس آموزه های طب ایرانی و اسلامی و آموزه های اسلامی و ایرانی کمک کنیم.

در این راستا مریم ایرانزاد مسئول کارگروه ادغام طب سنتی ایرانی، اسلامی نیز با اعلام اینکه در حال حاضر بیماری¬ های غیرواگیر یکی از علل مهم مرگ و میر در کشور محسوب می شود، گفت: حدود  70 درصد مرگ و میر به دلیل بیماری ¬های غیرواگیر است و رونمایی اخیر سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری ¬های غیر واگیر توسط وزارت بهداشت نیز به دلیل اهمیت این موضوع بوده است.

وی با بیان اینکه آموزه های طب سنتی ایران در دسترس و قابل انجام بوده و ریشه درباورهای فرهنگی مردم ایران دارد، تأکید کرد: آموزه های طب سنتی می تواند در پیشگیری از بیماری ¬های غیرواگیر بسیار مؤثر باشد.
ایرانزاد تغذیه و رفتارهای تغذیه ای را که از عوامل مهم ابتلا به بیماری های غیرواگیر هستند از جمله آموزه هایی عنوان کرد که در کتب و منابع طب سنتی به طور فراوان روی آنها تأکید شده است.

وی عنوان کرد: با توجه به این که رفتارهای تغذیه ای از تجارب دوران کودکی شکل می گیرد، تصمیم گرفتیم بر اساس آموزه های طب سنتی ایران، پیام هایی را برای اصلاح رفتارهای تغذیه ای در قالب فلش کارت ¬هایی جذاب برای گروه سنی کودک طراحی کنیم.
ایرانزاد افزود: مجموعه فلش کارت¬ های «حکیم یار» برای کودکان گروه سنی 5 تا 11 سال قابل استفاده بوده و به صورت شخصیت ¬های کارتونی و جذاب طراحی شده است.
 
 
مسئول کارگروه ادغام طب سنتی ایرانی، اسلامی گفت: مجموعه فلش کارت ¬های آموزشی «حکیم یار» از محصولات فرهنگی انجمن علمی طب سنتی است و با همکاری چند تن از متخصصین طب سنتی; آقای دکتر سروش زاده و خانم دکتر معینی طراحی و تولید شده است.

وی گفت: امسال برای گروه کودک و نوجوان برنامه های آموزشی خاصی در نظر داریم و از محصولات فرهنگی انجمن علمی طب سنتی برای آموزش گروه کودک و نوجوان استفاده خواهیم کرد.
ایرانزاد در پایان یادآور شد: امسال 20 پیام اصلی بر اساس آموزه های طب سنتی طراحی کردیم و در غرفه طب سنتی وزارت بهداشت در نمایشگاه بین المللی قرآن به نمایش گذاشتیم که مورد استقبال خوب بازدید کنندگان قرار گرفت. گفتنی¬ است امسال غرفه طب سنتی وزارت بهداشت در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به عنوان غرفه برتر معرفی شد.

نوشته های مرتبط

عضویت در خبرنامه